کامل‌ترین استگوزاروس جهان

نویسنده:

۰۱:۴۰:۰۶

 
این اولین دیدار با نمونه دایناسور کامل در موزه تاریخ طبیعی در 100 سال اخیر است. دایناسور استگوزاروس استناپس (Stegosaurus stenops) قدیمی‌ترین و مهم‌ترین دایناسور از دهه 1980 است که 150 میلیون سال سن دارد، و در موزه‌ای در خارج از ایالات متحده آمریکا به نمایش گذاشته می‌شود. این غرور و افتخار برای موزه، از تاریخ  4 دسامبر 2014 خواهد بود. دایناسور 560 سانتی‌متر طول و 290  سانتی‌متر قد دارد و شبیه به یک وسیله نقلیه 4 در 4 است و اسکلتش بیش از 300 استخوان دارد.

این موجود به طور کامل در ایالات متحده آمریکا 11 سال پیش تنها با دست چپ و پایه دم از دست رفته پیدا شد. پروفسور "پل بارت" (Professor Paul Barrett)، محقق دایناسور در موزه می‌گوید، "این افتخار است که نمونه فوق‌العاده‌ای به طور دائم در معرض نمایش برای الهام بخشیدن به بازدید کنندگان در موزه تاریخ طبیعی قرار می‌گیرد زیرا استگوزاروس یافته شده فسیلی نادر است. این نمونه دایناسور برای تحقیق کامل‌ترین در جهان است. به عنوان مثال ما می‌توانیم به کشف اسرار تکامل و رفتار این موجود پی ببریم."

"سر مایکل دیکسون" (Sir Michael Dixon)، مدیر موزه تاریخ طبیعی می‌گوید: "ما بسیار سپاسگزاریم از 70 نفر مردم سخاوتمند بابت کمک خود و هم‌چنین، با تشکر خاص از جرمی هرمان که امکان این نمایش را به ما داد. این نمونه به افتخار دختر جرمی هرمان، "سوفی" نام‌گذاری شده است." سر مایکل می‌افزاید: "این نمونه زمانی که شما آن را می‌بینید، می‌تواند بسیار الهام بخش باشد. ما امیدواریم که این نمونه شگفت‌انگیز الهام بخش نسل جدیدی که از این موزه بازدید می‌کنند برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد جهان طبیعی و جایگاهی که ما در آن هستیم باشد."

یاسمن فراهانی فرد
 

 

برگرفته از
استگوزاروس
لینک کوتاه

دیدگاه

0 دیدگاه برای “کامل‌ترین استگوزاروس جهان”