خشم حافظان محیط زیست از مستند بلعیده شدن مردی توسط یک آناکوندا

نویسنده:

۰۱:۴۶:۵۴

«پُل راسولی» برای فیلم برداری فیلم «زنده بلعیده شدن» (Eaten Alive)، لباسی از جنس الیاف کربن پوشیده و بر روی خود خون خوک می‌پاشد تا شکل طعمه معمولی یک مار آناکوندا را پیدا کرده و توجه این حیوان را به خود جلب کند تا او را ببلعد.

فعالین حقوق حیوانات خشمگینانه راسولی را متهم کرده‌اند که او در انجام این کار به سلامتی مار اهمیت نداده است، اما این جوان 27 ساله در جواب می‌گوید که او در انجام این کار شرکت کرده تا آگاهی عمومی را در مورد زیستگاه طبیعی این جانور که در آمازون زندگی می‌کند، افزایش دهد.

او به نیویورک پست گفت: "من نمی‌خواستم آناکوندا را تحت فشار عصبی قرار دهم و از این که لباس به اندازه کافی نرم است و به مار صدمه نخواهد رساند، اطمینان کامل حاصل کردم. من اصلا نترسیدم، ما قبلا این لباس را زیر نظر متخصصین امتحان کردیم و من می‌دانستم که خطری مرا تهدید نمی‌کند."
راسولی اضافه کرد که او می‌خواسته «مردم را کاملا بهت زده» و حامیان جدیدی پیدا کند: "ما طرفداران محیط زیست فقط دوست داریم دیگران را نصیحت کنیم؛ کاری که من واقعا می‌خواهم با این برنامه انجام دهم این است که توجه کسانی را که اصلا نمی‌دانند در آمازون چه اتفاقی در حال وقوع است، جلب کنم. مشکلات بحرانی، راه حل بحرانی هم می‌طلبد. همه بر ضد من صحبت می‌کنند، اما من کسی هستم که به جنگل رفته‌ام و از این موجودات حفاظت کرده‌ام."

ماه گذشته هنگامی که تریلر این برنامه پخش شد، فعالین حقوق بشر بیانیه‌ای خشمگینانه منتشر کردند که در آن نوشته شده راسولی به سلامتی این مار اهمیت نداده است. مارهای آناکوندا برای هضم غذای خود روزها وقت و انرژی صرف می‌کنند و به گفته فعالین حقوق حیوانات، این موضوع که آناکوندا مجبور به بلعیدن یک انسان شده باعث خستگی بیش از حد مار و ناتوانی او برای بلعیدن طعمه بعدی خود شده است.

 
این که راسولی چگونه قبل از فشرده و له شدن در شکم این مار 180 کیلویی نجات یافته و از شکم آن درآمده، یک راز باقی مانده است. اما او در این لباس یک کپسول اکسیژن 3 ساعتی را همراه خود داشته است. راسولی چگونگی پایان یافتن این حرکت خطرناک را فاش نکرد، اما بر روی این که مار آناکوندا کاملا سالم باقی مانده، پافشاری می‌کند.

«زنده بلعیده شدن» روز یکشنبه 9 شب از شبکه «دیسکاوری» پخش می‌شود.


 


پریا پورمند

 
برگرفته از
زنده بلعیده شدن
لینک کوتاه

دیدگاه