فواید شکلات

نویسنده:

۰۴:۴۰:۳۶


شکلات سرشار از فلاونول‌های آنتی‌اکسیدان است که باعث بهبود جریان خون در قلب شده و فشارخون را کاهش می‌دهد. تحقیقات جدید نشان دادند که این ماده غذایی عالی، از مسدود شدن رگ‌های خونی اصلی جلوگیری می‌کند. همچنین باکتری‌های مفید موجود در معده، شکلات را تخمیر کرده و موادی تولید می‌کنند که التهاب بافت قلب را از بین برده و خطر حملات قلبی را کاهش می‌دهند. اگر این مزایا شما را قانع نکرد، تحقیقات جدیدی از دانشگاه کالیفرنیا نشان می‌دهند که شاخص توده بدنی افراد بالغ و سالمی که بیشتر شکلات می‌خورند، نسبت به افرادی که کمتر شکلات می‌خورند، پایین‌تر است.

البته برخی از این مزایا مختص شکلات نیستند؛ اما مواد غذایی دیگر به اندازه شکلات خوشمزه نیستند.

پس طرفداران شکلات، با خیال راحت شکلات بخورید و از مزه آن لذت ببرید.

پریا اقدامی
 
 
 
 

برگرفته از
شکلات
لینک کوتاه

دیدگاه

0 دیدگاه برای “فواید شکلات”
  1. ممنون اما به نظرمن اگه کنارفواید هرچیزی ضرراشم بنویسید مطلبتون جامع تر و کامل ترمیشه . باتشکر از این که به سوال من جواب دادین.

  2. آخه مگه شکلات شکر نداره؟ اگه داشته باشه یعنی مصرف زیاد اون باعث خیلی چیزامیشه به مطالب زیر توجه کنید:
    شکر نه تنها باعث افزایش وزن می‌شود، بلکه به قلب هم آسیب می‌رساند، با سرطان ارتباط دارد و به اندازه الکل برای کبد مضر است و حتی می‌تواند باعث می‌شود که مغز شما سریع‌تر پیر شود و روند از دست دادن حافظه را تندتر می‌کند.

    این ماده شیرین می‌تواند باعث نیاز مداوم به تزریق انسولین و ورم شود که هر دو مورد منجر به آسیب عروقی و عصبی می‌شوند. طبق تحقیقی در این زمینه، مصرف میزان بالای شکر باعث می‌شود که هیپوکامپوس مغز که مسئول کنترل خاطرات است، ملتهب شده و عملکرد کاملی نداشته باشد. همچنین در تحقیق دیگری مشخص شد مصرف زیاد شکر با افسردگی در ارتباط است. روی غذاهایی که می‌خرید به این نکات توجه کنید: اگر در محتویات محصول موردنظر شما شکر وجود دارد، یعنی شکر افزوده این محصول زیاد است.
    حالابازم میگید مصرف بالای شکلات مفیداست؟ لطفا جوابتون روبه fpfgh1@yahoo.comبفرستید ممنون میشم.