هکرهای اینترنتی میزان دستمزد «جیمز فرانکو» و «سِت روگن» را فاش کردند

نویسنده:

۰۹:۲۸:۳۳

هکرهای اینترنتی که هفته گذشته به شبکه کامپیوتری سونی پیکچرز حمله کرده و تمامی سیستم‌های کامپیوتری آن را از کار انداختند، اسنادی را منتشر کرده‌اند که در آن‌ها به جزییات مبلغ قرارداد و دستمزد ست روگن و جیمز فراکو را برای بازی در این فیلم نشان می‌دهد.

فیلم «مصاحبه» در مورد دو خبرنگار است که موفق می‌شوند مصاحبه‌ای رویایی با رهبر شمالی داشته باشند. سپس CIA آن‌ها را استخدام می‌کند تا در اقدامی تروریستی او را به قتل برسانند.
در ماه ژوئن و در پی اخبار اکران این فیلم، کره شمالی آن را «عملی وحشت‌انگیز و گستاخانه» خواند که اگر ایالات متحده اکران فیلم را ممنوع نکند، کره شمالی «اقدامات متقابل بی‌رحمانه‌ای» را در پیش خواهد گرفت؛ نامه‌هایی نیز در مورد این فیلم به تهیه کنندگان فیلم در هالیوود، به کاخ سفید و به سازمان ملل فرستاده شد.

در کنار افشای میزان دستمزد روگن و فرانکو، هکرها جزییات کامل مربوط به هزینه‌های فیلم، دست‌اندرکارن، جزییات کارت اعتباری «مایکل لاینتون» رییس کمپانی سونی پیکچرز، و تعدادی فیلمنامه که به نظر می‌رسد متعلق به برنامه‌های تلویزیونی باشند را فاش کرده‌اند.

این دزدان اینترنتی همچنین تعدادی از فیلم‌های کمپانی سونی را بر روی سایت‌های اشتراک گذاری آنلاین قرار داده‌اند-از جمله فیلم «خشم»(Fury) با بازی برد پیت و فیلم «آنی»(Annie) با حضور جیمی فاکس که اکران آن برای آخر سال جاری برنامه ریزی شده است.

کمپانی سونی پیکچرز که دفتر اصلی آن در کالیفرنیا قرار دارد، از اف.بی.آی درخواست کمک کرده تا این حمله سایبری را بررسی کرده و عاملان آن را شناسایی کنند.

پریا پورمند

 

برگرفته از
هک
لینک کوتاه

دیدگاه