پیتر جکسون: «بعد از هابیت ۳ فیلم دیگری در کار نیست»

نویسنده:

۰۳:۲۸:۳۱


پیتر جکسون کارگردان نیوزلندی که برای ساخت فیلم‌های ارباب حلقه‌ها جایزه اسکار را از آن خود کرده است، در کنفرانسی مطبوعاتی اعلام کرد که به دلایل قانونی، امکان ساخت فیلم دیگری براساس کتاب‌های تالکین وجود ندارد.

 جکسون می‌گوید: "وراث تالکین مالک نوشته‌های پروفسور تالکین هستند. حقوق فیلم‌سازی هابیت و ارباب حلقه‌ها توسط پروفسور تالکین در اواخر دهه 60 فروخته شده است، اما این دو اثر تنها آثار پروفسور تالکین هستند که فروخته شده‌اند. بدون همکاری وراث تالکین، ساخت فیلم‌های جدید ممکن نیست."

با این که دو کتاب هابیت و ارباب حلقه‌ها مشهورترین کتاب‌های تالکین هستند، او داستان‌های زیادی در مورد سرزمین میانه نوشته که از میان آن‌ها می‌توان به «سیلماریلیون» که تاریخ این سرزمین خیالی است، اشاره کرد.

با وجود موفقیت بی نظیر 5 فیلم ارباب حلقه‌ها و هابیت(فیلم ششم «نبرد پنج سپاه» هفته آینده اکران می‌شود) همه انتظار دارند که وراث تالکین از ایده ساختن فیلم‌های بیشتر حمایت کنند، اما داستان کاملا برعکس است. کریستوفر تالکین، پسر جی.آر.آر تالکین در سال 2012 به مجله لوموند گفت: "تالکین به یک هیولا تبدیل شده، توسط محبوبیت خودش بلعیده شده و غرق در پوچی زمان ما گشته است. شکاف بین زیبایی و جدیت اثر او و چیزی که از آن ساخته شده، مرا در هم شکسته است. تجاری کردن این کتاب، اثر زیبایی شناسی و فلسفی آن را به هیچ و پوچ تبدیل کرده است و برای من تنها یک راه حل بر جای می‌گذارد: این که روی خود را برگردانم."

با این که فیلم‌های جدیدی در راه نیستند، اما دو تریلوژی «ارباب حلقه‌ها» و «هابیت» در زمان عرضه بر روی دی‌وی‌دی شامل صحنه‌های اضافی  و پخش نشده هستند و طرفداران می‌توانند 24 ساعت لذت بخش را با دیدن این فیلم‌ها سپری کنند.

پریا پورمند
 

برگرفته از
پیتر جکسون
لینک کوتاه

دیدگاه

39 دیدگاه برای “پیتر جکسون: «بعد از هابیت ۳ فیلم دیگری در کار نیست»”
 1. من عاشق سه گانه ارباب حلقه ها هستم، عاشق این فیلمم ولی هابیت چنگی به دلم نزد و خوشم نیومد. در هابیت اون شخصیت های جذاب و بی نظیر ارباب حلقه ها وجود ندارن و فیلم خیلی خسته کننده اس. بالای صد بار ارباب حلقه هارو دیدم و دوباره هم دوست دارم ببینمش، واقعا که فوق العاده ساخته شده

 2. سلام من که هیچ وقت از دیدنشون سیر نمیشم هر هفته نگاه هابیت و ارباب حلقه ها میکنم .اصلا نگاه فیلم ایرانی نمیکنم همش یا عاشق و طلاق میکشه یا یکی بده شکست میخوره خوبه هم موفق میشه واقعا ننگ بر سینمای ایران که هیچ ایده جدید ندارن

 3. یه جاهایی میخوندم ارباب حلقه هارو با هری پاتر مقایسه میکردن ولی نمیدونم چرا من اصلا از هری پاتر لذت نمیبرم احساس میکنم داستانشو یه بچه ی شیش هفت ساله نوشته خیلی کلیشه ای و سرده ولی ارباب حلقه ها هنوزم هیجان و لذت داره و هم چنین پرمعنا

 4. واقعان ناراحت کننده بود که دیگر اثری از دنیا تالکین نخواهیم دید. امیدوارم نظر کریستوفر تالکین عوض شه دوباره شاهد فیلمی جذاب هیحان انگیز از پیتر جکسون باشیم.

 5. س. این پسر تالکین کجاست که برم التماسش کنم که اجازه بده تا نسل سوم از فیلم های پیتر جکسون به دنیا عرضه بشه ، اون چرا درک نمیکنه من با پیتر جکسون تالکین شناختم ،امید وارم خداوند به من عمری بده که تا زندم نسل سوم رو به بینم و دوباره سرزمیانه … وای …

 6. منکه باورم نمی شد کسایی مثله خودم چندین یا چند صد بار این فیلمها رو دیده باشن تا اینکه نظرات و پیشنهاداتشونو دیدم و باورم شد که این تنهایی من نبوده که باعث دیدن زیاده این فیلمها شده و محتوا و اینکه خودتو تو فیلم ببینی و اینکه آدم رو واقعا به یه جاهایی میبره که ارزشه چند بار دید نه این فیلمها رو داره.

 7. بنظرم بازم میسازه کسی که بخاطر این صنعت فیلم مشهور شده کلی جایزه میگیره بازم میسازه و موفق میشه. من که عاشق ارباب حلقه ها و هابیت هستم انقد هم قشنگه باعث حتی بازی های کامپیوتر هم مثه ارباب حلقه ها هابیت بگیرم

 8. فیلم های کالکشنی که از نظر من ارزش دیدن داره شش گانه ارباب حلقه ها و هابیت ها و هشت گانه هری پاتره . علتش هم سرمایه گزاری درست و وسواس سنگین روی صحنه ها همراه با یه داستان بلند و با ارزشه . فیلم ها از روی کتاب هایی برگرفته شده که نویسنده کوووووچکترین جزییات رو بیان کرده و در عین حال قدرت تخیلش بینهایت بوده . همین باعث شده بتونه یه نظام تخیلی بزررررگ رو به خواننده نشون بده و به پشتوانه اون هم فیلمش کامل و جامع بوده . تنها فیلمی که شاید من رو به اندازه نیمی از این فیلم ها به هیجان اورد کالکشن سه گانه تام هنکس از مجموعه رمان های دن براونه که سرشار از چالش های ذهنی و اعتقادیه . حتما بهتون پیشنهادش میکنم.

 9. به نظر من فیلم سه گانه ارباب حلقه ها یک شاهکاره عظیم در صنعت فیلمسازی سینمای جهان محسوب میشه.این فیلم با گذشت سال ها از زمان تولیدش هنوز هم حرف برای گفتن دارد بنظرم کمترین فیلمی در جهان چنین ویژگی دارد.
  فیلم هابیت هم همینطور واقعا کارهای پیتر جکسون عالیه.
  امیدوارم که جکسون بازهم همچینین فیلم های زیبا و جذاب تولید کند.

 10. همتون بکشید کنار هیچکس اندازه ی من هابیت ها را دوست نداره می دانید من کی هستم من مهدی مهرنگار از دوبله کننده گان مشهور هابیت هستم ولی از خودم تعریف نمی کنم

 11. واقعا استدلال پسر تالکین خیلی بی منطقه
  فکر کنم خوب تونستن از تهیه کننده ها پول بگیرن ،سیر شدن
  حالا آبروی تالکین براشون مهم شده
  خب چه مرضیتونه بزارین بقیه اشم بسازند دیگه
  کار اصلی را یکی دیگه میکنه ،اینا زورشون میاد اجازه بدن
  والا