گران‌ترین رنگ شرکت BMW + ویدیو

نویسنده:

۰۳:۴۱:۴۰

شرکت BMW 230 رنگ مختلف به مشتریانش ارائه می‌دهد. شاید فکر می‌کنید این همه تنوع رنگ مطمئناً برای مشتریان سخت‌گیر مناسب است؛ اما اگر مشتریان به دنبال رنگ خاصی باشند، شرکت آلمانی BMW یک رنگ خاص نیز به آن‌ها پیشنهاد می‌دهد. نام این رنگ Pure Metal Silver یا همان نقره‌ای متالیک خالص است. به گفته شرکت BMW این رنگ، گران‌ترین رنگی است که تاکنون ارائه کرده است.

آنچه فراتر از خاص بودن این رنگ است، فرآیند رنگ‌آمیزی پیچیده‌ای است که احتمالاً دقیق‌ترین رنگ‌آمیزی وسیله نقلیه در جهان است. فرآیند رنگ‌آمیزی در کارگاه رنگ شرکت BMW انجام می‌شود؛ جایی که شاسی اتومبیل باید از فرآیند عادی تولید خارج شود.

زمانی که این رنگ خاص آماده شد، شاسی به بخش اتمام کار فرستاده می‌شود. در این بخش کل بدنه با دقت کنترل می‌شود تا هیچ سطح ناهمواری باقی نماند. پس از این مرحله، بدنه با رنگ نقره‌ای متالیک براق‌تری پوشیده می‌شود و بعد مجدداً بررسی می‌شود تا تمام سطح‌ بدنه از رنگ پوشیده شده باشد. هر گونه عیب و ایرادی هرقدر هم کوچک باشد، قبل از مرحله نهایی رنگ‌آمیزی، رفع می‌شود.

اگر همه موارد درست باشد، بدنه اتومبیل‌های خاص به خط رنگ‌آمیزی ارسال می‌شود. در این بخش ابتدا از طریق فشار هوا بدنه را تمیز می‌کنند. سپس رنگ‌آمیزی رنگ نقره‌ای متالیک خالص آغاز می‌شود. برای آغاز این مرحله، یک سیستم الکترونیکی 70 درصد رنگ‌آمیزی را انجام می‌دهد و 30 درصد باقی‌مانده توسط یک سیستم تحت‌فشار هوا رنگ می‌شود. این فرآیند با دقت بالا انجام می‌گیرد؛ زیرا تمام ورقه‌های فلزی باید در یک جهت رنگ‌آمیزی شوند. در غیر این صورت، کل تأثیر رنگ از بین می‌رود. زمانی که رنگ‌آمیزی به پایان می‌رسد، یک مرحله نهایی جلا دهنده و بازبینی صورت می‌گیرد و بعد شاسی اتومبیل از این بخش خارج شده و به خط تولید باز می‌گردد.

جزئیات پیچیده و فرآیند تودرتوی رنگ‌آمیزی اتومبیل به رنگ نقره‌ای متالیک خالص مطمئناً باعث می‌شود که این رنگ، خاص‌ترین رنگ شرکت BMW محسوب شود؛ اما این رنگ نه‌تنها خاص‌ترین رنگ این شرکت، بلکه گران‌ترین رنگی است که شرکت BMW در فهرست محصولات خود با قیمت 8000 یورو به فروش می‌رساند.

 
پریا اقدامی
 
برگرفته از
رنگ خودرو
لینک کوتاه

دیدگاه