اندروید در گذر زمان + ویدیو

نویسنده:

۰۶:۰۸:۱۳

اندروید سال 2008 که بر روی اولین گوشی هوشمند اندرویدی یعنی G1 یا همان HTC Dream ارائه شد، هیچ شباهتی به اندروید فعلی ندارد. اندروید 2008 کند، بدترکیب و ساده بود؛ اما شرکت گوگل سریعاً اندرویدهای جدیدی ساخت و آپدیت‌های بسیاری برای افزایش عملکرد آن ارائه کرد که باعث بهبود کاربری و ظاهر اندروید طی 6 سال گذشته شده است.

مهم‌ترین اندرویدها عبارت‌اند از اندرویدی که در سال 2008 معرفی شد و (کیک فنجانی) Android 1.5 Cupcake نام داشت، اندروید سال 2009 به نام (شیرینی خامه‌ای) Android 2.0 Eclair که در Motorola Droid  معرفی شد و راهنمای مسیر صوتی و تصویری گوشی همراه برای اولین بار و به صورت رایگان ارائه شده بود، اندروید سال 2011 به نام (شانه عسل) Android 3.0 Honeycomb که اولین اندرویدی بود که واقعاً بر روی تبلت‌ها کار کرد، اندروید اواخر سال 2011 به نام (ساندویچ بستنی) Android 4.0 Ice Cream Sandwitch که یک واسط شیک‌تر و مدرن‌تر ارائه کرد، اندروید سال 2013 به نام (کیت‌کت) Android 4.4 KitKat که با همکاری شرکت Nestle ارائه شد و اندروید سال 2014 به نام (آب‌نبات چوبی) Android 5.0 Lollipop که کامل‌ترین و بهترین نسخه اندروید تا بدین روز است.

اندروید تاکنون شکل‌ها، سایزها و طراحی‌های مختلفی داشته است. اندروید فعلی نه تنها برای استفاده بر روی گوشی‌ها و تبلت‌ها، بلکه برای دستگاه‌های پوشیدنی، اتومبیل‌ها، دستگاه‌های کوچک خانگی و بسیاری از دستگاه‌های دیگر طراحی شده است. این که اندروید در آینده چه شکلی خواهد داشت و مهم‌تر از آن، نام دسر جدید چه خواهد بود، مشخص نیست. تنها آینده و شاید برخی از کارمندان نابغه گوگل از این موضوع خبر دارند؛ اما مطمئناً اندرویدهای جدید نیز هیجان‌انگیز خواهند بود.

 

پریا اقدامی

 
برگرفته از
ANDROID
لینک کوتاه

دیدگاه