کتابخانه باغبانی خانم رزماری

نویسنده:

۱۲:۳۶:۳۳

 
مجموعه این کتابخانه اثر یکی از برجسته‌ترین و با نفوذترین طراحان باغ قرن بیستم، "رزماری وری" (Rosemary Verey) ( (1918-2001 است و فروش کتاب‌های چاپی و نسخ خطی در مزایده بلومزبری در تاریخ چهارشنبه 17 دسامبر 2014 برگزار می‌شود. 84 اثر خیره کننده بسیاری قوی از مجموعه‌های باغبانی و کتاب‌های باغبانی همراه با حاشیه‌نویسی شخصی خود او، که بینش گویا در آثار تاریخی و فرایند خلاقیت او را نشان می‌دهد در این نمایشگاه حائز اهمیت است.

رزماری در طول زندگی حرفه‌ای پرکار خود، به عنوان یک نویسنده، سخنران و طراح باغ، باغ معروف در خانه بارنزلی در Cotswolds، که کتابخانه گسترده خود را در انجا بنا کرده بود را طراحی کرد. این کتابخانه یک منبع حیاتی الهام بخش و مرجع فنی برای او بوده است.

بازدیدکنندگان به خانه بارنزلی "گره عشاق" ( The True Lovers’ Knot) از مجموعه راه دقیق باغبانی "The Compleat Gardeners Practice" استفن بلیک، در سال 1664 را تشخیص خواهند داد. او برای خود گره‌ای نو در باغش ساخته است. لیست مشتری‌های او شامل افراد بسیار ثروتمند و مشهوری چون "سر التون جان" (Sir Elton John) می‌شده است. هم‌چنین او یک مشارکت طولانی مدت با شاهزاده ولز و باغ مشهورش در هایگرو داشت.

مجموعه شامل یک کپی از املاک و امضا از پرنس چارلز با این مضموم: "رزماری – با عشق و سپاسگزاری فراوان. چارلز، 1993 " نیز می‌شود. پرنس چارلز این نوشته را به عنوان یک نشانه تشکر برای مشاوره او در تدوین کردن باغ خود داده بوده است.

"روپرت پاول" (Rupert Powell)، معاون رئیس در مزایده بلومزبری در مورد کتابخانه گفت "این برای ما باعث شادی بوده است که کتابخانه خانم وری را برای حراج فهرست کنیم و برای ما بسیار خوشایند و باعث افتخار است که آن را به بازار ارائه دهیم."

یاسمن فراهانی فرد
 

 

برگرفته از
Rosemary Verey
لینک کوتاه

دیدگاه