آدری هپبورن، بازیگر زن سینمای کلاسیک

نویسنده:

۰۳:۳۱:۴۷

 
در روز سه‌شنبه 2 دسامبر اعلام شد که زندگی شگفت‌انگیز و حرفه‌ای ستاره مشهور فیلم، نماد مد و انسانیت، "آدری هپبورن" (Audrey Hepburn)، در نمایشگاه عکاسی در گالری ملی پرتره در جولای 2015 کاوش و افتتاح خواهد شد. این نمایشگاه با انتخاب قابل توجهی از هر دو عکس‌های کلاسیک و به ندرت دیده شده از این بازیگر موفق بریتانیایی، شصت و پنجمین سالگرد زندگی حرفه‌ای این هنرمند را جشن می‌گیرد.

گالری تحت عنوان "آدری هپبورن: چهره‌هایی از یک شمایل" از 2 جولای 2015 تا 18 اکتبر برگزار می‌شود. نمایشگاه زندگی او را از سال‌های اولیه خود در هلند به عنوان یک رقصنده و دختری در گروه کر در وست اند لندن، تا تبدیل شدن او به یک آیکون مهم و به اوج رسیدن او در سینما و هم‌چنین عملکرد وی در کارهای انسان دوستانه و خیریه را دنبال می‌کند.

در این تصاویر عکس‌هایی از مجموعه خانوادگی هپبورن همراه با پرتره‌های یادبود او که توسط عکاسان برجسته قرن بیستم، از جمله ریچارد اودون، سیسیل بیتون، آنگوس مک‌بین، ایروینگ پن و نورمن پارکینسون گرفته شده، دیده می‌شود. آدری هپبورن در 4 می 1929 در شهر بروکسل بلژیک به دنیا آمد و با فیلم‌هایی چون "بانوی زیبای من" و "صبحانه در تیفانی" شناخته شده است. او در سال 1954 با "مل فرر" (Mel Ferrer) ازدواج کرد و آن‌ها نزدیک به پانزده سال بعد از هم جدا شدند. آدری هپبورن و مل فرر در سال 1960 صاحب فرزندی به نام "شان" (Sean) شدند. آدری در 20 ژانویه 1993 درگذشت.

یاسمن فراهانی فرد
 

برگرفته از
Audrey Hepburn
لینک کوتاه

دیدگاه