بزرگترین قارچ جهان ۶۱۲۵۰ دلار به فروش رسید

نویسنده:

۰۳:۵۵:۴۳

 
بزرگترین قارچ سفید جهان در حراج روز شنبه در نیویورک به قیمت 61.250 دلار به فروش رسید. بنا به گزارش صاحب آن که امیدوار بود 1 میلیون دلار قارچ خود را بفروشد، این قیمت به مراتب کمتر از آنچه برای آن تخمین زده بود، است.

ترافل سفید آلبا با وزن 4.16 پوند (1.89 کیلو) هفته گذشته در منطقه Umbrian ایتالیا کشف شد و و آن را بزرگترین قارچ تاکنون یافت شده در جهان ساخت. ساتبی گفت این قارچ توسط یک شخص خوراکی شناس از تایوان، که پیشنهاد قیمت خود را از طریق تلفن اعلام کرده بود خریداری شد. مناقصه از قیمت 50000 دلار برای قارچ آغاز شد. "فدریکو بالسترا" (Federico Balestra) به روزنامه گفت "من به همه گفتم که یک میلیون دلار می‌خواستم، به دنبال شکار قارچ بودم و در نهایت قارچ را پیدا کردیم." بالسترا افزود که این قارچ عظیم (کمی کوچکتر از توپ فوتبال آمریکایی) برای تغذیه یک مهمانی 300 تا 400 نفره، به اندازه کافی بزرگ است.

قارچ سفید، یکی از کمیاب‌ترین و گران ‌قیمت‌ترین خوراکی‌های جهان است، و تنها در مناطق خاصی از ایتالیا از ماه اکتبر تا دسامبر یافت می‌شود. آن‌ها در جنگل‌های وحشی رشد می‌کنند و توسط سگ‌های خاص آموزش دیده و شکارچیان با تجربه شناسایی می‌شوند. آن‌ها در اندازه‌های متفاوت هستند و به خاطر طعم و عطر خود ارزشمند هستند. ساتبی گفت: این قارچ خوراکی، بزرگترین قارچ تا به حال بوده است. سخنگوی ساتبی گفت که این قارچ دو برابر قارچی است که ما در سال 2010 به قیمت 417،200 دلار (267.770 پوند) فروختیم، هر چند این دو قیمت فروش لزوما قابل مقایسه نیستند.

یاسمن فراهانی فرد
 

برگرفته از
قارچ
لینک کوتاه

دیدگاه

0 دیدگاه برای “بزرگترین قارچ جهان ۶۱۲۵۰ دلار به فروش رسید”
  1. جیگرت برم این همون چیزی هست که ما توی شیرازمون بهش می گیم دنبل که یه نوع قارچ هست که زیر زمین رشد می کنه و در منطقه سروستان بهترین نوعش به صورت کاملا طبیعی و بدون دخالت بشر پدید میاد . خیلی هم خوشمزه هست و البته هر کیلو بسته به سایز و کیفیتش از 15 تا 50 هزار تومان قیمت داره . ضمنا فقط در یک ماه از سال وجود داره و هنوزم توی ایران کسی نتونسته اونو به صورت مصنوعی پرورش بده !