معرفی Android Auto برای اتومبیل‌ها + ویدیو

نویسنده:

۰۸:۵۴:۲۷

معرفی Android Auto برای اتومبیل‌ها
شرکت گوگل مدت‌ها برای ارائه رقیبی در این زمینه برای اپل کار کرده و در نهایت Android Auto را عرضه کرده است.

Android Auto در واقع از صفحه اینفوتینمنت اتومبیل به عنوان یک صفحه ساده و ورودی برای گوشی همراه شما استفاده می‌کند. کاربران، دستگاه‌های اندروید خود را از طریق کابل شارژ به اتومبیل متصل می‌کنند و گوشی به حالت Car Mode می‌رود. در این حالت صفحه لمسی اتومبیل به عنوان صفحه اصلی گوشی هوشمند مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این ویدئو بیشتر برای افرادی است که سازنده اپلیکیشن هستند تا ببینند اپلیکیشن‌ها در این حالت چگونه نمایش داده می‌شوند. ویژگی‌هایی همچون کنترل صوتی، پخش آهنگ و حتی ویژگی‌های ذخیره شده روی گوشی همه بر روی صفحه‌نمایش اتومبیل وارد می‌شوند.

علاوه بر این، از آنجا که تمام اطلاعات کاربران بر روی گوشی ذخیره شده است، حالت Android Car Mode همان اطلاعات را نشان می‌دهد، فرقی ندارد که کاربر در چه اتومبیلی نشسته است. به عنوان مثال، Timothy Jordan از یک اتومبیل Soul شرکت کیا استفاده می‌کند. همانند لیست روزافزون CarPlay شرکت اپل، لیست سازندگان اتومبیلی که از قابلیت‌های اندروید پشتیبانی می‌کنند، رو به افزایش است. این لیست شامل Bentley، FCA، نیسان، مزدا، میتسوبیشی، جنرال موتورز، Volkswagen، ولوو، هیوندای، کیا و هوندا است که البته زیرمجموعه‌های این شرکت‌ها را نیز در برمی‌گیرد.

فناوری‌های تلفیق گوشی‌های هوشمند و اتومبیل‌ها همچون موارد بالا، هیجان‌انگیز هستند. این فناوری‌های نه تنها پلی میان دو وسیله پرطرفدار هستند، بلکه باعث کاهش حواس‌پرتی‌ها نیز می‌شوند. این فناوری‌ها هم به نفع سازندگان گوشی‌های هوشمند و هم به نفع خودروسازان است.


 
 
پریا اقدامی
 
برگرفته از
Android Auto
لینک کوتاه

دیدگاه