گوشی آیفون پس از سقوط، نمی‌شکند!

نویسنده:

۰۹:۵۴:۲۴

حالا شرکت اپل قصد دارد تا از این اتفاق جلوگیری کند. این شرکت یک نوآوری به کار خواهد گرفت تا از برخورد صفحه‌نمایش آیفون با زمین جلوگیری می‌کند.

این شرکت فناوری هفته گذشته یک طرح اختراع ثبت کرد که در آن گوشی به هنگام افتادن، متوجه افتادن شده و خود را می‌چرخاند تا صفحه‌نمایش آن با زمین برخورد نکند. این ایده ممکن است در آیپدها و دستگاه‌های دیگر نیز به کار گرفته شود.

این طرح اپل از یک سری حسگر داخلی بهره می‌برد که سرعت گوشی را به هنگام افتادن اندازه‌گیری می‌کند. بدین طریق گوشی زمان دقیق برخورد با زمین و سمت آن را پیش‌بینی می‌کند.
اگر حسگرها به این نتیجه برسند که بخش حساسی چون صفحه‌نمایش یا دوربین گوشی با زمین برخورد خواهد کرد، بلافاصله یک موتور در داخل گوشی فعال می‌شود. این موتور یک وزنه در داخل گوشی را حرکت می‌دهد تا سرعت چرخیدن دستگاه را تغییر داده و گوشی را بچرخاند. در نتیجه گوشی بر روی بخش تقویت‌شده و محکم گوشی فرود می‌آید.

این کار دقیقاً مشابه کار گربه‌ای است که در حال سقوط است، همان‌طور که گربه می‌تواند بر روی پاهای خود فرود بیاید، گوشی آیفون نیز بر روی بخش محکم گوشی فرود خواهد آمد.
همچنین این طرح شامل سیستمی است که به هنگام افتادن، کابل هدفون را نیز درمی‌آورد تا به رابط هدفون آسیب نرسد.

Victor Seidel در یک سخنرانی در دانشگاه آکسفورد گفت: این طرح همان کاری را می‌کند که بسیاری از اختراع‌های موفقیت‌آمیز انجام داده‌اند؛ یعنی ایده‌ها را طوری با یکدیگر ترکیب می‌کند که تاکنون کسی به آن فکر نکرده است، مانند ترکیب عمل ژیروسکوپ با گوشی.

اما تلفیق این ایده با گوشی‌های هوشمند باریک چالش‌برانگیز است. البته تا زمانی که شرکت اپل نمونه‌ای از این طرح را در دستان کاربران قرار دهد، هیچ‌کس نمی‌داند مزایا و معایب احتمالی این ایده چیست.

متخصصین معتقدند احتمالاً آیفونی که دارای این فناوری باشد، طی سه سال آینده ارائه خواهد شد.

 
پریا اقدامی
 
برگرفته از
آیفون نمی‌شکند
لینک کوتاه

دیدگاه