مبارزه برای نجات فرهنگ و نشان دادن اهمیت هنر

نویسنده:

۱۱:۰۳:۳۶

در سال 2012، "مایکل گوو" (Michael Gove) وزیر آموزش و پرورش سابق بریتانیا، در تلاش برای تازه کردن سیستم آموزشی، پیشنهاد داد تا هنر را به عنوان یک موضوع اصلی و هسته‌ای از برنامه GCSE بریتانیا (امتحانات گرفته شده توسط بریتانیا از همه افراد 16 ساله) حذف کنند. این حرکت باعث خشم جامعه هنر بریتانیا شد، و چندین چهره برجسته مانند مدیر تیت "سر نیکلاس سرتا" و معمار "ریچارد راجرز" در برابر اصلاحات پیشنهاد و مطرح شده صحبت کردند.

اگر چه گوو پست خود را به دنبال تغییرات سازمانی کابینه در ماه جولای ترک کرد، اما هنگامی که جانشین او "نیکی مورگان" پیشنهاداتی برای دانش آموزان مشغول به تحصیل در موضوعات هنری داد، نه تنها به آنان کمکی نکرد، بلکه خشم آن‌ها را بیشتر برانگیخت.

بنابراین هنرمند "باب و روبرتا اسمیت" (Bob ,Roberta Smith)، با نام مستعار پاتریک بریل، تصمیم به اجرای پارلمانی در انتخابات عمومی بعدی در برابر گوو گرفتند. بریل توضیح داد که او گوو را به عنوان "معمار" از سیاست‌های ضد هنری دولت فعلی می‌بیند. او به ایندیپندنت گفت "آنچه او [مورگان] گفت خشم همه را دوباره برافروخت و من با خودم گفتم که دیگر باید ایستاد."

هنرمند اذعان کرد که بر خلاف انتخابات گذشته که با رای اکثریت و 57 درصدی و نزدیک به دو برابر از نزدیکترین رقیب خود انتخاب شد، گوو به راحتی صندلی خود را از دست داد و بعید است که بار دیگر انتخاب شود. با این حال، بریل متذکر شد که "نکته مهم، اهمیت هنر است".

او در حال حاضر مبارزات انتخاباتی خود را با خرید یک ون CAMPER آغاز نموده و پلاکاردهای تبلیغاتی خود را رنگ کرده است. مهم‌ترین هدف او افزایش آگاهی مردم در مورد اهمیت هنر به عنوان بخشی از آموزش متعادل است.

یاسمن فراهانی فرد
 

 
 

برگرفته از
اهمیت هنر
لینک کوتاه

دیدگاه