برای نامگذاری شبکه بیسیم‌تان از اطلاعات شخصی استفاده نکنید

نویسنده:

۰۱:۵۸:۵۹


در زمان تغییر اطلاعات پیش‌فرض روتر و مودم، اغلب مردم نام شبکه یا Network name را عبارتی ساده انتخاب می‌کنند تا به یادشان بماند. اغلب این انتخابها نام خود افراد یا آدرس و کدپستی آنها است. اما باید بدانید که با انتخاب نام شبکه بیسیم از میان اطلاعات شخصی‌تان تنها کار هکرها را آسان‌تر کرده اید.
 
مطالعات انجام شده توسط Avast! (سازنده اپلیکیشنهای امنیتی) نشان می‌دهد ۲۵ درصد افراد شرکت کننده در نظرسنجی از اطلاعات شخصی همچون نام، شماره تلفن، آدرس خیابان و… برای رمزهای‌عبورشان استفاده می‌کنند. البته آنها چیزی درباره نام شبکه یا SSID به زبان نیاوردند.
 
اگر کسی به دنبال نفوذ به شبکه اینترنت بیسیم شما باشد، از روی نام شبکه یا SSID مودمتان نمی‌تواند بفهمد کدام شبکه متعلق به شما است. مگر اینکه خودتان نام مشخصی را انتخاب کنید. هنگامی که آنها بتوانند شبکه بیسیم شما را شناسایی کنند، سعی می‌کنند بر اساس اطلاعات شخصی‌ یا بهره‌گیری از مهندسی اجتماعی جهت کشف رمزعبورتان تلاش می‌کنند.
 
پس لطفا کار هکرها را ساده‌تر از پیش نکنید. حتما لازم نیست که نام شبکه‌تان را به عبارتی اخطار دهنده تغییر دهید یا اینکه آن را کلا مخفی کنید. فقط هر نامی را که انتخاب می‌کنید، به هیچ وجه شامل اطلاعات شخصی و خصوصی‌تان نباشد. در عوض تمام دقت‌تان را به انتخاب رمزعبور مناسب معطوف کنید. این گزینه باید به سخت‌ترین شکل ممکن انتخاب شود، اما حتما به خاطرتان بماند.
 
تحقیقات اوست نشان می‌دهد که شبکه خانگی بیش از ۷۹ درصد آمریکایی‌ها مستعد حملات امنیت سایبری است.
 

عباس واحدی
 

برگرفته از
امنیت شبکه
لینک کوتاه

دیدگاه