استن لی: «ممکن است فیلمی با حضور تمام قهرمانان مارول در راه باشد»

نویسنده:

۰۱:۵۹:۱۹

روز شنبه «استن لی» خالق 91 ساله آیرون من، کاپیتان آمریکا، اسپایدرمن، تور و بسیاری دیگر از قهرمانان محبوب شرکت مارول، در مراسم پرسش و پاسخ و امضای کتابی همراه با ادیتور اصلی شرکت مارول «روی توماس» شرکت کرد و امید زیادی به طرفداران داستان‌های مصور داد. این مراسم به مناسبت 75 سالگی تأسیس شرکت مارول برگزار شد.

لی در این مراسم که در موزه «هَمِر» برگزار شد، در کنار «کوین اسمیت» فیلم‌ساز حضور پیدا کرد؛ هنگامی که یک طرفدار کنجکاو که لباس کاپیتان آمریکا را بر تن داشت از او پرسید که آیا روزی فرا خواهد رسید که ما اسپایدرمن، ایکس من و اونجرز که حقوق آن‌ها همگی متعلق به شرکت‌های متفاوتی چون سونی، فاکس و دیسنی است، در کنار هم در یک فیلم ببینیم، او پاسخ داد:

"این چیزی است که ماروَل هم بسیار به آن اهمیت می‌دهد؛ این شخصیت‌ها به قدری موفق هستند و آن‌قدر پول می‌سازند که استودیوهایی که صاحب حقوق آن‌ها هستند، به این سادگی‌ها از آن‌ها نمی‌گذرند، بنابراین کنار هم جمع کردن آن‌ها بسیار سخت است. این چیزی است که وکلا و استودیوهای تولید باید چاره‌ای برایش پیدا کنند و این‌که موفق می‌شوند یا نه، چیزی نیست که من بدانم."
موضوع ساختن فیلمی که همه قهرمانان مارول در آن حضور داشته باشند، چندین بار توسط مدیر شرکت مارول «کوین فیگ» مطرح شده است و او در مراسمی در ماه اکتبر اعلام کرد که دو قهرمان دیگر «بلک پنتر» و «کاپیتان ماروِل» نیز به جمع قهرمانانی که بر روی پرده نقره‌ای سینما ظاهر می‌شوند، اضافه خواهند شد. با این حال، او همیشه از صحبت و تأیید این مسأله که استودیوهای متفاوت فیلم‌سازی در حال گفتگو برای ساخت فیلمی مشترک هستند، خودداری می‌کند؛ موضوعی که به نظر می‌رسد استن لی در صحبت‌هایش به آن اشاره مختصری کرده است.

باید منتظر ماند و دید آیا چنین فیلمی در راه خواهد بود یا نه؟

پریا پورمند

 

برگرفته از
ابرقهرمانان
لینک کوتاه

دیدگاه