موتور جستجوی جدید گوگل برای کودکان زیر ۱۲ سال!

نویسنده:

۰۲:۳۸:۱۵

شرکت گوگل امیدوار است تا نسخه‌ Youtube و مرورگر کروم مختص کودکان، اینترنت را برای کودکان ایمن‌تر سازد.
به گفته این شرکت، این شرکت به دنبال محصولات خبری مختص کودکان زیر 12 سال است.

نائب رئیس بخش مهندسی گوگل، Pavin Diwanji، در این رابطه می‌گوید: «مهم‌ترین انگیزه این شرکت، فرزندان کارمندان شرکت بوده است. بیشتر کارمندان گوگل دارای فرزند هستند، در نتیجه ما مجبوریم تا محصولاتمان را برای کودکان جذاب و ایمن سازیم. ما فکر می‌کنیم این کار بحث‌انگیز خواهد بود؛ اما واقعیت این است که فرزندان کوچک ما از این فناوری‌ها در مدارس و خانه استفاده می‌کنند». وی خود مادر دو فرزند دختر 8 و 13 ساله است.

وی افزود: «بهترین رویکرد، استفاده از فناوری به روشی مناسب‌تر است».
گوگل این محصولات را به صورت پنهانی در دفتر Mountain View می‌سازد.
به گفته Diwanji، دختر خودش نیز در روند تست این محصولات شرکت دارد و نکاتی را نیز به گروه تذکر داده است.

وی می‌گوید: «دخترم پیش من آمد و گفت تو باید در مورد Thomas the Tank Engine به گوگل بگویی؛ زیرا ظاهراً گوگل چیزی در مورد آن نمی‌داند».
اگرچه شرکت گوگل محصولات خود را مشخص نکرده است؛ اما به نظر می‌رسد موتور جستجو، Youtube و کروم جزو این محصولات خواهند بود.
این روند به دلیل افزایش استفاده کودکان از تبلت صورت خواهد گرفت.

طبق یک تحقیق جدید، آیپد بر نام‌هایی چون MacDonalds و Disney غلبه کرده و برترین برند میان کودکان 6 الی 12 ساله آمریکایی محسوب می‌شود.
طبق این تحقیق، جای گرفتن آیپد در رتبه یک برندهای موردعلاقه کودکان، غلبه تبلت‌ها را نشان می‌دهد که از صفحه‌نمایش‌های مشترک و شبکه‌های تلویزیونی به محتوای روی دستگاه‌های شخصی تغییر یافته است.

تعداد کودکانی که از تبلت برای بازی، برنامه‌های تلویزیونی، ویدئو، کتاب، کمک به انجام تکالیف درسی و ارتباط با دوستان و خانواده استفاده می‌کنند، به سرعت در حال افزایش است.
در این تحقیق که در سال 2014 انجام شده است، آیپد شرکت اپل، برندهایی که محبوب کودکان هستند، مانند MacDonalds، ToysRUs، Nickelodeon و Disney را از نظر محبوبیت پشت سر گذاشته است.

پریا اقدامی
 

برگرفته از
گوگل
لینک کوتاه

دیدگاه

0 دیدگاه برای “موتور جستجوی جدید گوگل برای کودکان زیر ۱۲ سال!”