سه جشنواره عجیب اسپانیا

نویسنده:

۰۲:۳۸:۴۱

 
می‌شود گفت، که فرهنگ می‌تواند مردم را به انجام کارهای خاصی وادارد که از نظر دیگر مردم در فرهنگ‌های دیگر جهان "دیوانگی" به حساب آید. برای مثال، این سه مراسم که هر سال در اسپانیا برگزار می‌شود، از عجیب‌ترین و در عین حال مشهورترین این گونه مراسم هستند. اگر دقت کنید، می‌توانید ریشه‌های فرهنگی عمیق و تاریخی آن را درک کنید.
 
۱- "El Colacho" یا پریدن از روی نوزاد؛
در طول این جشنواره، مردم از شهر کستریو د مورسیا نوزادان تازه متولد شده خود را در تشک در سراسر خیابان‌های شهر قرار می‌دهند، و مردم با پوشیدن لباس شیطان از روی آن‌ها می‌پرند. هدف از این جشنواره به ظاهر پاک داشتن نوزادان از گناه اصلی خود است، هر چند که کلیسای کاتولیک در سال‌های اخیر تلاش کرده است تا خود را از این جشن دور نگه دارد.
۲- "La Tomatina
جشنواره‌ای عجیب و غریب در شرق اسپانیا است و به عنوان بزرگترین مبارزه گوجه فرنگی در جهان محسوب می‌شود. این جشن در سال 1945 آغاز شده و در سال‌های اخیر یک سری قوانین برای آن اجرا شده است؛ به عنوان مثال، پرتاب هیچ چیز دیگری جز گوجه فرنگی مجاز نیست.
۳- "encierro" یا فرار از گاوها؛
سومین مراسم عجیب و غریب اسپانیایی از سه گانه جشنواره‌های اسپانیا است. این مراسم یکی از معروف‌ترین جشنواره‌ها در جهان است و هر سال در پامپلونا برگزار می‌شود. این برنامه با گذشت قرن‌ها هنوز هم در اين كشور رایج است و ریشه آن به قرن 14 میلادی بازمی‌گردد. این جشنواره با وجود اعتراضات فعالان حقوق حیوانات و طرفداران ایمنی انسان تا به امروز ادامه داشته است. جشن فرار از گاوها قوانینی نیز برای خود دارد؛ مانند اینکه افراد زیر 18 سال نمی‌توانند وارد مسیر دویدن گاوها شوند یا افرادی که برای تماشای این مراسم می‌آیند، اجازه ایستادن در هر مکانی را ندارند، بلکه فقط در محل‌های تعیین شده می‌توانند بایستند. هر سال، صدها نفر از مردم در طول این رویداد در بیمارستان بستری می‌شوند و در طول قرن بیستم رقم تلفات از برخورد با گاوها به دو برابر رسیده است. با وجود این، هم‌چنان یکی از محبوب‌ترین و مشهورترین جشنواره‌ها در جهان است.

 
یاسمن فراهانی فرد
 

 

برگرفته از
جشنواره عجیب
لینک کوتاه

دیدگاه

0 دیدگاه برای “سه جشنواره عجیب اسپانیا”