جدیدترین فناوری‌های اتومبیل‌های سال ۲۰۱۵

نویسنده:

۰۲:۱۸:۰۱

2015 Chevy Silverado 1500
زمانی که سوار این اتومبیل می‌شوید، ممکن است متوجه جدیدترین فناوری آن نشوید. مدل 2015 این اتومبیل که یک اتومبیل 4 در با یک موتور V6 است، یک هات‌اسپات بی‌سیم مانند همان هات‌اسپاتی که در محل کار استفاده می‌کنید، دارد. تمام سرنشینان می‌توانند با استفاده از وای‌فای، به 4G LTE متصل شوند. سرعت این هات‌اسپات 12mbps است یا بهتر است بگوییم به حدی سریع است که می‌توانید قبل از رسیدن به محل کار خود، یک فیلم را به صورت کامل دانلود کنید.
2015 Ford Mustang
این اتومبیل قدرتمند که مجدداً طراحی شده، یک سیستم ایمنی جدید به نام Sync 911 Assist دارد. اگر تصادف کنید، اتومبیل با یک پیام ضبط‌شده در مورد تصادف به صورت خودکار به مسئولان خبر می‌دهد. همچنین این اتومبیل مشخص می‌کند که آیا از کیسه هوا به هنگام تصادف استفاده شده یا خیر، آیا کمربندهای ایمنی بسته بودند و حتی سرعت اتومبیل به هنگام تصادف را مشخص می‌کند.
2015 Toyota Camry
شرکت تویوتا به عنوان یکی از پیشتازان فناوری‌های اتومبیل شناخته شده است، به ویژه به دلیل ارائه اپلیکیشن‌های این شرکت برای پخش آهنگ از طریق رادیوی اتومبیل؛ اما اتومبیل کمری یک فناوری جدیدتر نیز دارد. یک سینی در گوشه میان صندلی‌ها وجود دارد که از Qi بی‌سیم برای شارژ استفاده می‌کند. اگر گوشی شما چیزی مانند گوگل نکسوس 6 است، می‌توانید گوشی را روی سینی بگذارید تا شارژ شود. گوشی‌های دیگری مانند سامسونگ گلکسی نیز در صورتی که یک کارت شارژ Vu-Mate داخل آن بگذارید، با این سینی شارژ می‌شود.
2015 Audi A3
این سدان اسپرت و کوچک یک هات‌اسپات وای‌فای دارد که با سرعت 4G LTE کار می‌کند. سرنشینان می‌توانند از اینترنت استفاده کنند؛ اما یک ویژگی مخفی نیز در این اتومبیل وجود دارد. شما می‌توانید مستقیماً به محلی راهنمایی شوید که در عکس برای شما ارسال شده است. زمانی که این عکس را دریافت می‌کنید، ابتدا باید آن را در سایت MyAudi آپلود کنید. سپس اتومبیل اطلاعات جغرافیایی عکس را شناسایی کرده و آن را به شما نشان می‌دهد. شما می‌توانید آن محل را به عنوان مقصد جدید خود انتخاب کنید.
2015 Dodge Challenger SRT و Hellcat
شرکت Dodge تمام فناوری‌های و ویژگی‌های جدید را در این اتومبیل قدرتمند گردهم آورده است. یکی از ویژگی‌ها، یک موتور با توان 707 اسب بخار است و واقعاً شگفت‌انگیز است. یک ویژگی دیگر، برخورداری از یک ورودی کوچک در کنار گریل است که هوا را به داخل موتور می‌رساند. ویژگی Performances Pages نیز احتمالاً توجه شما را به خود جلب می‌کند. شما می‌توانید زمان رسیدن به سرعت 0 تا 60 مایل بر ساعت، نیروی کشش وارد بر زمین و میزان سر خوردن پس از گرفتن ترمز را اندازه‌گیری کنید. این واسط همانند یک نمودار میله‌ای رنگی است و بهترین زمان‌های شما را ذخیره می‌کند. همچنین یک صفحه‌نمایش آزمایشی دوم نیز بالای فرمان وجود دارد، در نتیجه شما می‌توانید بر روی رانندگی خود تمرکز کنید.
2015 Mazda Mazda3
یک صفحه‌نمایش در بالای سر راننده، یکی از ویژگی‌های رایج در اتومبیل‌های اسپرت و سدان‌های لوکس است؛ اما در مورد مزدا3 چطور؟ این اتومبیل که بیش از 16 هزار دلار قیمت دارد، از یک صفحه نازک و پلاستیکی که از داشبورد بیرون می‌آید، بهره می‌برد. این صفحه سرعت فعلی، راهنمای مسیر، تنظیمات ایمنی مانند هشدار به هنگام تغییر لاین و تنظیمات کنترل سرعت بهینه را به شما نشان می‌دهد. زمانی که اتومبیل را خاموش کنید، Active Driving Display دوباره داخل داشبورد برمی‌گردد.
2015 Kia Sedona SX-L
اتومبیل‌هایی که با ضربه پا در عقب را باز می‌کنند، دیگر قدیمی شده‌اند. این مینی ون کیا، اگر بند کلید در جیبتان باشد، به هنگام نزدیک شدن شما به اتومبیل، متوجه می‌شود. در صورتی که دستان شما با پاکت‌های خرید پر شده باشد، در عقب را برایتان باز می‌کند. این ویژگی که به عنوان Smart Power Liftgate شناخته می‌شود، همانند ویژگی Ford Escape کار می‌کند؛ اما نیازی به ضربه پا ندارد. حالا باید ببینیم آیا می‌توانند فناوری خرید خانه توسط اتومبیل را نیز ارائه دهند یا خیر؟!!

پریا اقدامی
 

برگرفته از
فناوری‌ خودرو
لینک کوتاه

دیدگاه