هوشمند دوش بگیرید!

نویسنده:

۰۴:۳۳:۱۰


جدیدترین گجت هوشمند شرکت Amphiro که B1 نام دارد و 99 دلار است، میزان آب مصرفی در حمام و میزان انرژی موردنیاز برای گرم کردن آب مصرف‌شده در حمام را اندازه‌گیری می‌کند.
همچنین شرکت Amphiro ادعا می‌کند، B1 آمار مصرف آب در حمام را بلافاصله از طریق اتصال بلوتوث بی‌سیم این گجت به تبلت، گوشی هوشمند یا کامپیوتر شما انتقال می‌دهد. دستگاه همراه شما داده‌های ارسال‌شده را در کلاد ذخیره کرده و به شما اجازه می‌دهد تا هزینه دوش گرفتن و تأثیر بهداشت شخصی شما بر روی محیط‌زیست را ارزیابی کنید.

طراحی و ویژگی‌ها
ظاهر این گجت به عنوان یک فناوری هوشمند خانگی، جذاب نیست. طبق گفته سازندگان این گجت، این وسیله کوچک و ساده باعث می‌شود تا در مصرف انرژی و هزینه صرفه‌جویی کنید.
این گجت که به اندازه یک قالب صابون است، بیضی‌شکل بوده و لبه‌های گرد دارد. همچنین این گجت از یک صفحه LCD نیز برخوردار است. این گجت به منظور قرار گرفتن در میان سردوش و لوله اصلی آب طراحی شده و با اتصالات لوله‌ای نیم اینچی و استاندارد در بخش بالا و پایین نصب می‌شود. این امر باعث می‌شود تا B1 با بسیاری از سردوش‌های موجود در بیشتر خانه‌ها سازگار باشد.
صفحه این گجت، یک سری عدد نمایش می‌دهد که دمای فعلی آب و میزان کل آب مصرفی از زمان باز کردن شیر آب را نشان می‌دهد. همچنین B1 به طرز شگفت‌آوری تأثیر زیست‌محیطی هر بار دوش گرفتن را از طریق یک تصویر متحرک و بامزه از یک خرس قطبی که بر روی یک تکه یخ ایستاده، نشان می‌دهد. هرقدر مدت‌زمان دوش گرفتن طولانی‌تر و آب گرم‌تر باشد، یخ زیر پای خرس قطبی کوچک‌تر می‌شود.

یک ویژگی دیگر این گجت دوستدار محیط‌زیست این است که B1 به منبع انرژی خارجی یا حتی باتری نیاز ندارد. به جای باتری، این گجت از طریق یک توربین کوچک که در داخل آن تعبیه شده و جریان آب دوش را مهار می‌کند، برق تولید کرده و با انرژی آن کار می‌کند.
 همچنین این شرکت قصد دارد تا واسط برنامه‌نویسی اپلیکیشن این گجت را باز کند تا سازندگان برنامه و تولیدکنندگان محصولات بتوانند اطلاعات جمع‌آوری‌شده توسط این گجت را به پلت‌فرم‌های دستگاه‌های هوشمند دیگر وارد کنند.

فکر می‌کنید این گجت، چه مقدار پول برای شما صرفه‌جویی می‌کند؟ اگر ادعای این شرکت را بپذیرید، مبلغ قابل‌توجهی صرفه‌جویی خواهد شد. طبق گفته این شرکت، کاربران B1 می‌توانند سالانه به طور میانگین 140 دلار صرفه‌جویی کنند. این در حالی است که لوله‌های آب معمولی ممکن است سالانه 280 دلار هزینه اضافی به بودجه خانواده تحمیل کنند.
حتی اگر تمام این قابلیت‌ها باعث شدند تا توجه شما به B1 جلب شود، متأسفانه باید مدتی منتظر بمانید. اگرچه بودجه موردنیاز برای تولید B1 از طریق سایت سرمایه‌گذاری جمعی تأمین شده است؛ اما قرار نیست این محصول تا ماه مه سال 2015 به بازار بیاید.

مطمئناً برخی افراد فکر می‌کنند این محصول موفق نخواهد شد یا برخی کلاً علاقه‌ای به پروژه‌های سرمایه‌گذاری جمعی ندارند. با این حال، شرکت Amphiro در این زمینه تجربه دارد؛ زیرا این شرکت در حال حاضر یک مدل از B1 را به فروش گذاشته است. نام این مدل A1 است و به قیمت 89 دلار فروخته می‌شود؛ اما این مدل بلوتوث بی‌سیم مدل B1 را ندارد. شرکت Amphiro قصد دارد B1 را در آمریکا با قیمت 99 دلار، در بریتانیا با قیمت 65 پوند، در استرالیا با قیمت 118 دلار استرالیا و در اروپا با قیمت 79 یورو بفروشد.


پریا اقدامی

 
برگرفته از
خانه هوشمند
لینک کوتاه

دیدگاه