«دوبی» اولین شهر دنیای عرب «Google Street View»

نویسنده:

۰۸:۱۲:۰۶


گوگل، سرویس استریت ویو یا نمای خیابانی خود را بار دیگر گشترس داده و شهر دوبی در امارات متحده عربی را به این سرویس افزوده است. این خبر که روز دوشنبه اعلام شد، دوبی را به اولین شهر عربی که به سرویس استریت ویوی گوگل اضافه شده تبدیل می‌کند.

«محمد مراد» مدیر بخش منطقه خاورمیانه و شمال آفریقای گوگل در بلاگ خود این‌گونه پست کرد: "دوبی خانه بلندترین برج جهان، بزرگ‌ترین فروشگاه جهان و همچنین دارای تنها هتل هفت ستاره در جهان است. از امروز دوبی می‌تواند بازدیدکنندگان مجازی را به لیست خود اضافه کند؛ شهر دوبی اولین شهر در یک کشور عربی است که به سرویس استریت ویوی نقشه گوگل اضافه می‌شود."

به گفته گوگل، نقشه برداری از دوبی در اوایل سال جاری آغاز شده اما به دلیل وجود هوای مه‌آلود و ماسه‌ای این شهر در تابستان، تصویر برداری با تأخیر مواجه شده است. تصاویر برای استفاده در این سرویس باید واضح و شفاف باشند.

نمای خیابانی گوگل مکان‌های جدیدی چون «جاده شیخ زاید»، بلندترین خیابانی که در امارات متحده عربی ساخته شده، «دوبی مال» عظیم و همچنین مکان‌های تاریخی مانند «بازار ادویه دیره» و «نهر دوبی» را در بر می‌گیرد.

با این حال این اولین باری نیست که از استریت ویوی گوگل در امارات متحده عربی استفاده می‌شود. گوگل قبلا با کارگذاشتن دوربین‌های مخصوصش بر روی شترها، از صحرای لیوا در امارات نقشه برداری کرده است. 
پریا پورمند
 
برگرفته از
Google Street View
لینک کوتاه