سپیده دم طراحی برای امریکای لاتین

نویسنده:

۰۴:۲۵:۵۲

 
امریکای لاتین به سرعت در حال تبدیل شدن به یک کانون مهم برای طراحی معاصر است. برای اولین بار موزه امریکا، نمایشگاهی به بررسی این روند برگزار می‌کند و هم‌زمان با آن در "طراحی میامی" (Design Miami)، آخرین کلکسیون از هنرهای جنوب مرز در حال پرده برداری است.

نام این نمایشگاه "سرزمین‌های جدید: آزمایشگاهی برای طراحی، مهارت و هنر در امریکای لاتین" است و در موزه هنر و طراحی (MAD)، نیویورک تا 6 آوریل 2015 باز خواهد بود. هدف از این نمایشگاه بررسی روند هنری جدید، تأثیرات سنتی و شیوه‌های متقابل انضباطی در تعدادی از مراکز طراحی در حال ظهور، از جمله ریو دو ژانیرو و سائو پائولو در برزیل، سانتیاگو در شیلی، بوئنوس آیرس در آرژانتین، کاراکاس در ونزوئلا، سان خوان در پورتوریکو و مکزیک است.

"Lowery Stokes Sims" متصدی رئیس نمایشگاه می‌گوید "ما متوجه شدیم که با ظهور نسل جوان، این یک لحظه بسیار هیجان انگیز در طراحی آمریکای لاتین بوده است. هم‌چنین بهم آمیختن طراحی جالب تاریخی از امریکای لاتین، پروژه‌ای ترجمه شده در قالب نمایشگاه است که در شهر نیویورک، و در موزه هنر مدرن برگزار شده است."
هم‌چنین می‌توان اشاره کرد که از رویکردهای روند مشترک بین طراحان و صنعتگران محلی، تمرین صنایع دستی سنتی است. طراحان مکزیکی، از جمله کسانی که در خارج از کشور کار می‌کنند، در این امر پیشتاز هستند. هنرمند "والنتینا گونزالس" می‌گوید "ما می‌توانیم و باید بتوانیم که بین سنت‌ها و صنعتگران خود پیوند بزنیم." هویت فرهنگی نیز توسط بازسازی و اضافه کردن طرح همراه با تفاوت‌های ظریف محلی به دست می‌آید. این قبیل نمایشگاه‌ها نشانگر چگونگی مطرح شدن هنر آمریکای لاتین و ایجاد موج آن در سطح جهانی است.

یاسمن فراهانی فرد
 

برگرفته از
هنر مدرن
لینک کوتاه

دیدگاه

0 دیدگاه برای “سپیده دم طراحی برای امریکای لاتین”