سیاستمداران ژاپنی: «فیلم Unbroken آنجلینا جولی کاملا ساختگی است»

نویسنده:

۱۱:۲۰:۵۶

به گزارش دیلی تلگراف، فعالین ملی‌گرای ژاپنی می‌گویند تصویری که این فیلم از سربازان ژاپنی و رفتار آن‌ها با اسیران جنگی ارائه می‌دهد «عمیقا گمراه کننده و به طور کلی ساختگی» است .
«ناشکسته» بر اساس زندگی واقعی «لوییس زامپرینی» قهرمان دوی المپیک و افسر دوم نیرویی هوایی آمریکا است. داستان زندگی او در کتابی به نام «ناشکسته: داستان بقا در جنگ جهانی دوم» نوشته لارا هیلن‌برند در سال 2010 به چاپ رسید.

زامپرینی(که نقش او در این فیلم توسط جک اوکانل ایفا شده) از جولای سال‌ 1943 تا پایان جنگ جهانی دوم در سال 1945 به عنوان اسیر جنگی گرفتار شد و توسط نیروی دریایی ژاپن مورد بدرفتاری و ضرب و شتم قرار گرفت.

کتاب و فیلم هر دو این‌که چگونه زامپرینی توسط زندان بانش «موتسوهیرو واتانابه» ملقب به «پرنده» مورد عذاب و شکنجه قرار گرفته را به تصویر می‌کشند. حتی گفته می‌شود که یک بار واتانابه زامپرینی ضعیف و گرسنگی کشیده را مجبور کرده تا برای 37 دقیقه یک تکه چوب سنگین را بالای سر خود نگه دارد و سپس محکم به شکم او مشت کوبیده است.
معاون گروه ملی‌گرایی ژاپنی «هیرومیچی موتِکی» به تلگراف می‌گوید که این ادعاها کاملا «ساختگی» هستند: "هیچ مدرکی دال بر چیزهایی که زامپرینی گفته وجود ندارد، و هرکسی می‌تواند چنین ادعاهایی داشته باشد. این فیلم هیچ سندیتی نداشته و کاملا ساختگی است."

«میاوی» خواننده مشهور پاپ ژاپنی که در فیلم «ناشکسته» نقش «موتسوهیرو واتانابه» را بازی می‌کند، چندی پیش در مورد تجربه دردناک بازی در این فیلم صحبت کرده و گفته بود که این تجربه او را دچار حالت تهوع کرده و او نمی‌توانسته از گریه کردن دست بکشد.

پریا پورمند

 

برگرفته از
Unbroken
لینک کوتاه

دیدگاه

1 دیدگاه برای “سیاستمداران ژاپنی: «فیلم Unbroken آنجلینا جولی کاملا ساختگی است»”