گوگل و سامسونگ در دام استفاده بدون مجوز از اختراعات

نویسنده:

۱۱:۱۶:۳۶


به گزارش فارس به نقل از پی سی ورلد، در این شکایت که تقدیم دادگاهی در تگزاس شده، شرکت‌های یاد شده به علت استفاده بدون مجوز از اختراعات ثبت شده نورتل متهم به قانون شکنی شده‌اند.

در این شکایت تصریح شده که گوگل هفت اختراع ثبت شده نورتل را بدون مجوز قانونی در تولیدات خود به کار گرفته است. این فناوری‌ها در موتور جستجوی گوگل برای نمایش تبلیغات بر مبنای کلمات جستجو شده هر کاربر به کار گرفته شده اند.

گفتنی است راک استار در سال 2011 پس از نبردی سخت با گوگل موفق به خریداری نورتل و کنترل اختراعات ثبت شده آن با پرداخت 4.5 میلیارد دلار شد. البته راک استار با حمایت مایکروسافت، اپل، ریم و اریکسون موفق به انجام این خرید شد. برخی صاحب نظران معتقدند این حق اختراع ها هم اکنون به عنوان یک سلاح در نبرد با رقبا و به خصوص گوگل به کار گرفته می شود.

گوگل پس از ناکامی در خرید نورتل در سال 2012 توانست واحد موبیلیتی شرکت موتورولا را با پرداخت 12.5 میلیارد دلار خریداری کند و حق اختراعات ثبت شده آن را نیز در کنترل خود بگیرد. راک استار مدعی است گوگل عمدا بدون کسب اجازه از این اختراعات ثبت شده در خدمات خود استفاده می کند و به همین علت خواستار دریافت غرامت شده است. گوگل هنوز در این زمینه واکنشی از خود نشان نداده است.

برگرفته از
استفاده بدون مجوز از اختراعات
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه