چینی‌های دوست داشتنی

نویسنده:

۰۲:۱۰:۲۳

این موجودات کوچک و با نمک خیالی، توسط یک زوج هنرمند اوکراینی با استعداد به نام «آنیا اِستاسِنکو» و «اسلاوا لئونتیف» خلق شده‌اند. این زوج هنری این مجسمه‌های زیبای چینی را ساخته، و سپس با دقت و زحمت بسیار در رنگ‌های جادویی و خلاقانه نقاشی می‌کنند.

طراحی فوق‌العاده و خلاقیت به کار رفته در رنگ آمیزی این مجسمه‌های کوچک بسیار شگفت انگیز است. جزییات این مجسمه‌های کوچک که کوچک‌ترین آن‌ها 4 سانتیمتر و بزرگترین آن‌ها 40 سانتیمتر هستند، حیرت انگیز است و نکته جالب این است که این زوج هنری هیچ کدام برای کار با چینی و سرامیک آموزش ندیده‌اند و خود کار با سرامیک آموخته‌اند؛ یکی از آن‌ها یک طراح گرافیست و دیگری یک معلم نقاشی است.

آن‌ها می‌گویند که تنها دلیل انتخاب آن‌ها برای کار با سرامیک و چینی، دلایل اقتصادی و این که کار با آن بسیار راحت شکل می‌گیرد است. به گفته این زوج هنری، آن‌ها از هر چیزی که می‌بینند، می‌خوانند، می‌شنوند، گل‌ها، پرندگان، برگ‌ها و قورباغه‌ها برای ساخت مجسمه‌های خود الهام گرفته و به دقت شکل آن‌ها بررسی می‌کنند و سپس به خلق آثار هنری خود می‌پردازند.

این زوج بسیار متواضع هستند و می‌گویند که کار آن‌ها خاص نیست و جای شگفتی ندارد، زیرا آن‌ها حتی مجسمه ساز و یا سرامیک کار حرفه‌ای هم نیستند و تحصیلاتی در این زمینه نداشته‌اند.
با این حال چه کسی است که نتواند از تماشای این موجودات کوچک و خیالی با نمک و هنر به کار رفته در آن‌ها لذت نبرد؟

 

پریا پورمند

 

برگرفته از
خلاقیت
لینک کوتاه

دیدگاه