هنرمند گرافیتی میامی بر اثر تصادف با اتومبیل پلیس درگذشت

نویسنده:

۱۲:۴۶:۰۳

 
"دلبرت رودریگز گوتیرز" (Delbert Rodriguez Gutierrez)، 21سال داشت. او پس از تصادف با یک ماشین بی‌نام پلیس میامی از ناحیه سر به شدت آسیب دید که در نهایت منجر به مرگ او شد. او در 5 دسامبر مشغول کار بر روی یک ساختمان در شمال غربی خیابان پنجم میامی بود که متوجه ماشین پلیس می‌شود و فکر می‌کند پلیس به دنبال اوست و در حالی که فرار می‌کرد به اتومبیل بر خورد می‌کند.  پلیس می‌گوید: "گوتیرز به منظور مخفی کردن اسپری رنگ‌های خود از بین دو اتومبیل پریده که آن اتفاق رخ داد".

این حادثه تنها چند ساعت پس از تظاهرات بزرگ در حمایت از یکی دیگر از هنرمندان خیابانی، که  18 سال سن داشت و اهل اسرائیل بود، به نام "ریفا هرناندز" که در شرایط مشابه سال گذشته در خیابان توسط پلیس کشته شد، رخ داده است. تظاهرکنندگان هم‌چنین با استفاده از این رویداد در اعتراض به کشتار مایکل براون و اریک گارنر توسط  پلیس به اعتراض خود ادامه دادند.

مانند گوتیرز، هرناندز نیز، در میان جمعیت هنرمندان خیابانی در میامی، جوانی بسیار محبوب و مشهور بوده است. و مرگ او به احتمال زیاد خشم این مردم را بیشتر خواهد کرد. پلیس میامی، روز چهارشنبه ابراز نگرانی و پشیمانی خود را اعلام کرد و گفت که این حادثه خارج از کنترل پلیس بوده است.

خاویر اورتیز، رئيس جمهور میامی به پلیس سفارش کرد و گفت: "ما باید در این زمان حساس برای زندگی از دست رفته او، در کنار خانواده‌اش به هنگام مراسم او حضور داشته باشیم." 
یاسمن فراهانی فرد
 

 

برگرفته از
Delbert Rodriguez Gutierrez
لینک کوتاه