رونمایی اینتل از یک پلتفرم کارآمد اینترنت اشیا

نویسنده:

۱۱:۳۵:۱۰

شرکت تولید کننده چیپ‌های سیلیکونی به تازگی پلتفرم ویژه خود برای اینترنت اشیا را رونمایی کرده و روز گذشته هم طراحی مرجع آن را معرفی نمود. این طراحی بر پایه ورود هر چه سریعتر به بازار با استفاده از سخت‌ و نرم‌افزارهای اینتلی بنا شده است.
 
طبق گفته های این شرکت، پلتفرم اینترنت اشیا اینتل به شرکتهای مختلف کمک می‌کند تا محصولاتشان را سریعتر گسترش دهند، زیرا این پلتفرم محصول مشارکت شرکتهایی چون اسنچر، سپ، دل، ویرپو و… است و سعی دارد اکوسیستم قدرتمندی را ایجاد کند.
 
البته اینتل گریزی از این ندارد که در زمینه پلتفرم اینترنت اشیا با دیگر غولهای دره سیلیکون سرشاخ شود تا شاید بتواند بازاری برای پلتفرمش دست و پا کرده یا آن را به عنوان استاندارد جا بیندازد. کوالکام هم چندی است که پروتکل AllJoyn را برای اینترنت اشیا رونمایی کرده که از ابتدا به صورت بازمتن و با پشتیبانی بنیاد لینوکس عرضه شد.
 
با رشد این بازار، امنیت ارتباط میان دستگاه‌های متصل به یکدیگر و متصل به اینترنت روز به روز اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. برای اینکه خانه هوشمند شما امن بوده و جلوی نفوذ هکرها را بگیرد، اینتل عناصر امنیتی لازم را به هر دو بخش سخت و نرم‌افزار پلتفرمش افزوده است.
 

عباس واحدی

برگرفته از
اینترنت اشیا
لینک کوتاه

دیدگاه