پنج توصیه حرفه‌ای برای ثبت عکس‌های خارق العاده از سایه‌ها

نویسنده:

۱۱:۵۰:۵۱

سایه ها ابزاری قدرتمند برای عکاس ها هستند – با انتخاب آن ها برای قرار گیری در عکس های تان می توانید بر روی اشکال تاکید کرده ، حس تان را بهتر منتقل کنید و علاوه بر این بر جذابیت آن ها بیافزایید. همچنین فوکوس تنها بر روی سایه ها در حالی که سوژه ها در روشنایی طبیعی خود قرار دارند ، می تواند به تصاویری هیجان انگیز و گاهی اوقات خیال انگیز منجر شود.پس پنچ توصیه زیر را به دقت مطالعه کرده ، دوربین تان را بر دارید و عازم عکاسی از سایه ها شوید…1- دوباره نگاه کنید

حتی کسل کننده ترین سوژه ها هم می توانند جذاب ترین سایه ها را ایجاد نمایند ، پس بهتر است با دقت بیشتری به صحنه ها نگاه کنید.


2- تابش شدید نور

شاید بعد از ظهر ها ، در کل بدترین زمان روز برای ثبت عکس باشند اما در مورد عکاسی از سایه ها ، بعد از ظهرها بهترین زمان ممکن هستند.


3- افزودن بعدی دیگر

از سایه ها برای افزودن یک بعد دیگر و همچنین عمق به تصاویر تان استفاده کنید. اگر صحنه شما دارای سوژه اصلی و سایه آن است ، ابتدا و پیش از ثبت عکس باید اطمینان حاصل نمایید که تمامی سایه در درون قاب قرار دارد .


4- تصاویر انتزاعی

سایه ها به تنهایی می توانند تصاویر بسیار جذابی خلق نمایند ، پس لازم نیست همیشه شی ای را که سایه را ایجاد نموده است هم در درون تصویر ثبت نمایید. با الگوها و اشکال جالب سایه ها می توانید تصاویر جذابی خلق کنید.


5- نوردهی

سایه ها در حالتی که عمیق و تیره هستند ، به بهترین نحو ممکن ثبت می گردند.برای افزایش تیرگی آن ها می توانید از نوردهی های مختلف و یا ابزار Burn در نرم افزار Photoshop استفاده کنید.

برگرفته از
فوت و فن عکاسی
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه