نقشه زیرکانه سه دزد برای سرقت ۵۰ نقاشی

نویسنده:

۱۱:۱۱:۴۹


دزدان در ساعات اولیه صبح روز پنج‌شنبه، 4  دسامبر وارد گالری پواترا د آلکالا (Puerta de Alcalá) شدند و همراه با 50 نقاشی به ارزش 400 هزار یورو از گالری خارج شدند. آن‌ها ابتدا به یک رستوران که در مجاورت گالری قرار داشت نفوذ کردند. این رستوران برای بیش از یک سال بسته شده بود. دزدها پس از آنکه یک سوراخ در دیواری که به گالری وصل می‌شد، ایجاد کردند و توانستند وارد گالری شوند. آن‌ها موفق به غیر فعال کردن سیستم زنگ خطر گالری شدند و اقدام به برداشتن آثار هنری کردند.

بر اساس گزارشات، این دزدی بسیار زیرکانه صورت گرفته است. دزدان تقریبا سه ساعت وقت  صرف کردند تا نقاشی‌ها را از گالری حرکت داده و به ماشین ون که در خیابان پارک شده بود، ببرند. در واقع، یک محافظ امنیتی از یک ساختمان در حال ساخت و ساز در نزدیکی گالری به آن‌ها شک کرده و  در مورد کارشان سوال کرده بود. مردان پاسخ دادند که آن‌ها برای گالری کار می‌کنند وتعداد زیادی از آثار هنری را به یک نمایشگاه حمل می‌کنند. نگهبان از این پاسخ راضی شده و آنجا را ترک کرده است.

بعد از گذشت یک هفته، هنوز هم هیچ خبری از محل نگهداری نقاشی‌ها وجود ندارد. "لولا مورنو" (Lola Moreno) از گالری پواترا د آلکالا، به آرت نت گفت "ما فکر می‌کنیم آن‌ها ممکن است آثار هنری را به خارج از اسپانیا برده باشند". نگهبان فوق الذکر نیز اضافه کرد که "دو نفر از دزدان لهجه‌ی اروپای شرقی داشتند، بنابراین ممکن است که نقاشی‌ها را  قاچاق کرده باشند".
در گزارش‌های اولیه ادعا شد که 70 نقاشی به سرقت رفته؛ اما گالری متعاقبا این رقم را به 50 عدد کاهش داد.

یاسمن فراهانی فرد
 

برگرفته از
سرقت
لینک کوتاه

دیدگاه