داستان‌های کوچک و جذاب از دوست داشتنی‌ترین خانه‌های عروسکی دنیا

نویسنده:

۱۱:۱۲:۰۵


موزه V & A نمایشگاهی از داستان‌های کوچک دوران کودکی ارائه می‌دهد؛ نمایشگاه "داستان‌های کوچک"، داستان‌های جذاب در پشت برخی از دوست داشتنی‌ترین خانه‌های عروسکی بریتانیا را نشان می‌دهد. نمایشگاه داستان 12 خانه عروسکی، از 300 سال گذشته را بیان و به نمایش می‌گزارد و بازدید کنندگان را از طریق این خانه‌ها، زندگی روزمره و تغییرات در روابط خانوادگی به یک سفر تاریخی منحصر به فرد خواهد برد.
داستان کوچک هر یک از این خانه‌ها، زندگی و شخصیت و کار صاحبان درون آن را برای بازدیدکنندگان به ارمغان می‌آورد. هر خانه عروسکی، در یک زمان خاص از روز به نمایش گذاشته می‌‌شود. بازدید کنندگان می‌توانند دکمه کنار پنجره آن را برای فعال سازی صدای شخصیت‌های آن و روایت‌های مخصوص آن خانه، روشن کنند. این نمایشگاه شامل عمارت‌های ییلاقی، خانه‌ شهری گرجستانی، ویلاهای حومه، املاک تازه ساخته شده شورا و آپارتمان‌های بلند می‌شود. این خانه‌ها تحولات در معماری و طراحی را نیز به ترتیب زمان و دوره تاریخی نشان می‌دهد.

یکی از این خانه‌ها متعلق به سال 1760 است و توسط پنج یا شش نسل نگه‌داری شده و نسل به نسل از مادر به فرزند ارشد دختر می‌رسیده است. خانه دیگر، خانه کیلرها است و هدیه "جان کیلر" به همسر و دختران خود در دهه 1830 بوده است. خانه "وایتلیدیز" نیز توسط هنرمند "موری توماس" طراحی شده و در دهه 1930 ساخته شده است. طراحی این خانه مربوط به تعداد انگشت شماری از ویلاهای ییلاقی مدرن بوده که در زمان خود در حال ظهور بوده‌اند. این خانه شامل یک استخر شنا و ایوان سرپوشیده می‌شود.

یاسمن فراهانی فرد
 

برگرفته از
خانه‌ عروسکی
لینک کوتاه

دیدگاه