فیس‌بوک از ارسال عکس‌های بدشکل شما جلوگیری می‌کند!

نویسنده:

۰۴:۲۷:۲۲

ظاهراً فیس‌بوک می‌خواهد به شما کمک کند تا از ارسال چنین عکس‌هایی که در آینده مایه شرمندگی است، خودداری کنید. بخش تحقیقات شرکت فیس‌بوک در حال کار بر روی یک قابلیت است تا عکس‌هایی که می‌خواهید ارسال کنید را بررسی کند و اگر در عکس در شرایط نامناسبی قرار داشتید، به شما توصیه کند که از ارسال آن خودداری کنید.

این یکی از ویژگی‌های ابزار جدید فیس‌بوک به نام «دستیار حریم خصوصی» خواهد بود که به کاربران کمک می‌کند تا مطمئن شوند محتوایی که در فیس‌بوک ارسال می‌کنند، توسط افراد مناسبی مشاهده می‌شوند. به عنوان مثال، اگر چهره شما بیش‌ازاندازه خوشحال به نظر برسد، فیس‌بوک به شما پیشنهاد می‌کند که این عکس را با گروهی به اشتراک بگذارید که مادرتان جزو آن نیست. این قابلیت هنوز در حال ساخت است.

این پروژه بخشی از یک پروژه بزرگ‌تر است که قرار است فیس‌بوک را هوشمندتر سازد و به شما کمک کند محتوای خود را با افرادی به اشتراک بگذارید که آن محتوا برایشان جالب یا مناسب است.
در این بخش کوچک پروژه سعی می‌شود تا هوش مصنوعی را به هوش انسانی نزدیک‌تر کنند. فیس‌بوک از این فناوری بهره برده تا چهره اشخاص را در 97 درصد شرایط، با دقت شناسایی کند.
شرکت فیس‌بوک می‌گوید این فناوری در حال حاضر به اندازه‌ای باهوش است که اسپم‌ها یا هرزنامه‌ها را از Newsfeed شما خارج می‌کند و محتواها را مخفی می‌کند. البته بخش اعظم این کار هنوز توسط انسان‌ها انجام می‌شود.

پریا اقدامی
 

برگرفته از
فیس‌بوک
لینک کوتاه

دیدگاه