اتومبیل خود را در خانه بگذارید و جایزه بگیرید!

نویسنده:

۰۴:۴۴:۴۶


خیابان‌های باریک و دارای چاله‌وچوله کاملاً قدیمی هستند و با ذهنیت کارایی در آینده ساخته نشده‌اند. قبلاً شاهد خبرهایی از این دست بودیم که شهرهای قدیمی به دنبال راه‌هایی برای کاهش ترافیک هستند؛ به عنوان مثال لندن جریمه ترافیک را به کار گرفته بود یا شهر هامبورگ در حال کار بر روی رویکردی است تا اتومبیل‌ها را تا اواسط دهه ۲۰۳۰ تحریم کند. با این حال شهر میلان رویکردی متفاوت از رویکردهای دیگر در پیش گرفته است.

شهرداری میلان با همکاری اداره حمل‌ونقل عمومی، شرکت بیمه Unipol و یک شرکت تولیدی جعبه‌های سیاه و دستگاه‌های مخابراتی به نام Octo Telematics یک کمپین جدید به نام «اتومبیل خود را پارک کن و از حمل‌ونقل عمومی استفاده کن» راه‌اندازی کرده است. در این کمپین راننده‌ها را جریمه نمی‌کنند. با استفاده از دستگاه‌های مخابراتی نصب‌شده در اتومبیل مشتریان شرکت بیمه Unipol، مسئولان متوجه می‌شوند که یک اتومبیل چقدر مورد استفاده قرار می‌گیرد و اگر اتومبیل مشتریان از ساعت ۷:۳۰ صبح تا ۷:۳۰ بعدازظهر در خانه باقی بماند و حرکت نکند، به مشتریان جایزه می‌دهند.
مبلغ جایزه زیاد نیست و روزانه حدوداً ۱.۴۸ دلار است؛ اما این مبلغ، قیمت بلیت یک وسیله حمل‌ونقل عمومی است و از طریق پیام متنی به راحتی ارسال می‌شود. این کمپین جدید جذابیت و کارایی سیستم‌های ارتباطی اتومبیل‌ها را ثابت می‌کند.

مدیر بخش بازاریابی شرکت Octo Telematics در این رابطه می‌گوید: «در گذشته ارتباط اتومبیل‌ها به هدایت مسیر، سیستم اینفوتینمنت و بیمه محدود بود. آنچه در این پروژه می‌بینیم، این است که سازمان‌های خصوصی و دولتی می‌توانند با یکدیگر همکاری کنند و زندگی شهروندان اروپایی را بهبود بخشند».

نظر شما چیست؟ آیا شما اجازه می‌دهید تا شرکت بیمه میزان استفاده از اتومبیل شما را نظارت کند؟ آیا این مبلغ برای کنار گذاشتن اتومبیلتان کافی است یا به انگیزه بزرگ‌تری نیاز دارید؟ باید منتظر بمانیم و ببینیم این پروژه تا چه اندازه موفق می‌شود. شاید رویکرد خوبی برای اجرا در تمام شهرهای پرترافیک باشد.

پریا اقدامی

برگرفته از
اختلال ترافیک
لینک کوتاه

دیدگاه