فروش محتوای دیجیتالی ویندوز و ایکس‌باکس با بیت‌کوین

نویسنده:

۱۲:۱۲:۴۱


بیت‌کوین در سال‌های اخیر به عنوان اولین، موفق‌ترین و غیرمتمرکزترین پول رایجی محسوب می‌شود که با پول‌های سیستم‌های دولتی به رقابت می‌پردازد. ایده خرید اعتبار ایکس‌باکس از طریق بیت‌کوین توسط یکی از کاربران Shafnitz  موردتوجه قرار گرفت و به Reddit ارسال شد. سپس این گزینه توسط یک صفحه کمک‌رسانی در سایت بازرگانی مایکروسافت مورد تأیید قرار گرفت.

این تغییر باعث می‌شود که مایکروسافت یکی از شرکت‌های بزرگ فناوری محسوب شود که از بیت‌کوین بهره می‌برد. شرکت‌های Dell و Newegg قبلاً در اوایل سال ۲۰۱۴ استفاده از بیت‌کوین را آغاز کرده‌اند. شرکت مایکروسافت در ماه‌های اخیر با افزودن مبدل بیت‌کوین به موتور جستجوی خود یا همان Bing از این پول کاملاً پشتیبانی می‌کند.

طبق صفحه کمک‌رسانی مایکروسافت، در حال حاضر نمی‌توانید از بیت‌کوین برای خرید مستقیم محصولات استفاده کنید؛ اما ابتدا باید بودجه‌ای را به حساب کاربری مایکروسافت خود اضافه کنید تا بتوانید در بخش بازی‌ها، آهنگ‌ها و ویدئوهای ایکس‌باکس، ویندوز و فروشگاه Windows Phone از بیت‌کوین خود بهره ببرید. تراکنش‌های بیت‌کوین قابل‌استرداد نیستند و در حال حاضر تنها در آمریکا پشتیبانی می‌شوند. در مورد برنامه‌های این شرکت برای پذیرش بیت‌کوین از کشورهای دیگر اطلاعاتی ارائه نشده است.

اگرچه طرفداران بیت‌کوین با شنیدن این خبر بسیار هیجان‌زده شده‌اند، اما یک جامعه‌شناس و اقتصاددان از آکسفورد در مورد اهمیت پذیرش بیت‌کوین از سوی مایکروسافت هشدار می‌دهد.

وی می‌گوید: «مایکروسافت جدیدترین شرکتی است که به جمع شرکت‌های بزرگ پشتیبان بیت‌کوین پیوسته است. با این حال، تصور می‌کنم مایکروسافت مانند بسیاری از شرکت‌های قبلی، واقعاً خودش بیت‌کوین‌ها را دریافت نمی‌کند؛ زیرا از یک شریک بهره می‌برد که پرداخت‌های بیت‌کوینی مشتریان را به دلار تبدیل ‌کند. این یعنی مایکروسافت خودش بیت‌کوین‌ها را جمع‌آوری نکرده و خرج نمی‌کند. این امر باعث می‌شود که خبر اعلام پذیرش بیت‌کوین توسط مایکروسافت خیلی هم خوشحال‌کننده و مهم نباشد. در واقع مایکروسافت وارد دنیای اقتصاد بیت کوینی نمی‌شود».

پریا اقدامی
 

برگرفته از
بیت‌کوین
لینک کوتاه

دیدگاه