مدرسه مشابه «هاگوارتز» دانش آموز می‌پذیرد!

نویسنده:

۰۱:۱۲:۰۶


هنوز هم تعداد زیادی طرفداران دنیای جادویی هری پاتر وجود دارند که هرروز صبح، به امید دریافت یک نامه از مدرسه جادوگری هاگوارتز از خواب بیدار می‌شوند اما امیدشان به ناامیدی تبدیل می‌شود.
شرکت لهستانی «Liveform and Rollespilsfabrikken» مراسم زنده نقش آفرینی را بر اساس کتاب و فیلم‌های هری پاتر در نوامبر برنامه ریزی  و اجرا کرد و حدود 190 نفر از 11 کشور مختلف به لهستان سفر کردند تا رداهای جادوگری بپوشند و در کالج جادوگری «زوچا» یکدیگر را طلسم کنند. بلیط‌های این مراسم تنها در دو روز کاملا فروش رفت. ثبت نام برای حضور در مراسم سال آینده که در ماه آوریل برگزار می‌شود، از یازدهم دسامبر آغاز شده است.

برگزار کنندگان این مراسم، به جای شبیه سازی دقیق مدرسه هاگوارتز که هری، رون و هرمیون در کتاب‌های هری پاتر در آن تحصیل می‌کردند، مدرسه‌ای مشابه آن را در قلعه «زوچا» لهستان خلق کرده‌اند.

دانش آموزان به جای 4 گروه(که در کتاب‌های هری پاتر وجود دارند) به 5 گروه «دورنتیوس»، «فاوست»، «لیبوسا»، «مولین» و «سِندیوُوگیس» تقسیم می‌شوند. سه مقطع متفاوت تحصیلی در این مدرسه وجود دارد و دانش آموزان می‌توانند 5 رشته متفاوت را برای تحصیل انتخاب کنند.

بر روی وبسایت این مراسم نوشته شده: "این اتفاق درست مثل وقتی است که بچه‌ها تکه پارچه‌ها را مثل شنل می‌بندند و شاخه‌های چوبی را دور سر می‌گردانند و وانمود می‌کنند که جادوگر هستند-فقط این بار ما همه بالغ هستیم و لباس‌های بهتری بر تن داریم و می‌دانیم که در یک فضای نقش آفرینی چگونه با یکدیگر رفتار کنیم."

هزینه شرکت در این مراسم 4 روزه 220 یورو است که شامل غذا و جای خواب نیز می‌شود. در دوران اقامت بازدیدگنندگان به آن‌ها یک شنل جادوگری، یک کتاب و یک کراوات مخصوص داده می‌شود که علاقه مندان می‌توانند آن‌ها را خریداری کرده و به عنوان یادگاری نگه دارند.

پریا پورمند

 

برگرفته از
هاگوارتز
لینک کوتاه

دیدگاه

25 دیدگاه برای “مدرسه مشابه «هاگوارتز» دانش آموز می‌پذیرد!”
 1. من حاظرم برم لهستان تمام مدرسه هاشو بگردم که یه مدرسه ی جادوگری پیدا کنم ولی موندم چرا تو ایران مدرسه ی جادوگری نساختن!!!!

 2. به نظر من جادو حقیقیه و یه امر محال نیست ولی کسی که جادو رو بوجود میاره ما هستیم همه ی انسان ها میتونن جادوگر باشن فقط کافیه خودمون بخوایم ما هم میتونیم یه جاروی پرنده رو شبیه سازی کنیم و اون رو بسازیم و هروقت که خواستیم باهاش پرواز کنیم نظر من اینه که علم بزرگترین منبع جادو و دانشمندان بزرگترین جادوگران دنیا هستن …
  موفق باشید.

 3. والله من مستندی که توسط بی بی سی در مورد این مدرسه گرفته شده بود رو دیدم ولی توش گفته بود به هیچ وجه جادوگری نمیشه و فقط خیاله!

 4. چرا تو ایران مدرسه نمیسازید من حادوگر نیستم اما از معجزه خوشم میاد
  اولین گامش ارادس اراده ی راسخ با عزمی جزم و همینطور امیدباور نکردنی که هر کاری کنی

  1. عزیزم این مدرسه قراره که تو ایران هم ساخته بشه.دقیقا تو تهران.یه مدرسه شبانه روزی دخترانه و پسرانه دقیقا مثله مدرسه هاگوارتز.فقط اینکه بهترین مهندسان ایرانی دارن رو نقشه ساختش فکر میکنن و به من اطلاع دادن که تا ۶ سال دیگه و با مبلغ ۲۰ میلیارد تومان این مدرسه ساخته میشه.

 5. خودتونو درگیر دنیای هری پاتر نکنید منم میگفتم چی میشد منم تو دنیای هری پاتر زندگی کنم عمرمو گذاشتم پای کتاب ها و فیلم هاش ولی جادوگری در کل ادیان یک توهین بزرگ به عقاید و خداست و برای جادوگر شدن کارهای خیلی ناپسندی رو باید بکنی که بعد از اینکه وارد بشی هیچ راه برگشتی وجود نداره.جادو یعنی کمک گرفتن از اجنه و شیاطین چه کمکی بهتر از خدا؟
  اگر خدا رو باور داشته باشی وبهش ایمان داشته باشی و اون رو تو قلبت احساسش کنی خیلی خیلی کارهای بزرگتری میتونی بکنی که کارهای عجیب مثل جادو برات مثل آب خوردن میشه خوب یا بد بودنش به شما بستگی داره که از چه راهی واردش بشید.
  خدا رو تو قلبت پیدا کن.موفق باشی

  1. منم همینطور خداوکیلی اگه هست بگید اابته که ماهم نمیتونیم بریم خارج من ۱۴ سالمه از خودمم نمیتونم برم خارج ولی نذر کردم اگه بتونم یه مدرثه جادویی پیدا کنم که ایشالاه پیدا میکنم همه نماز روزه هامو انجام میده و نوکر خدا میشم فقط بشهههه وااای

 6. این مدرسه در کجای لهستان هست
  ایا ما هم میتونیم مثه اونا دانش اموز جادو گری بشیم
  و چطور میتونیم ثبت نام کنیم
  جواب بدین لطفا