دانلود رایگان ۹ اپلیکیشن خارق‌العاده آیفون که قبلا غیر رایگان بوده‌اند

نویسنده:

۱۰:۴۹:۱۱


در حالی که همه مردم در اغلب کشورهای دنیا با سرعت هر چه تمامتر در آخرین روزها و دقایق باقی مانده به دنبال خرید هدیههای ضروری کریسمس هستند، سایت BGR هم تصمیم گرفته هدیه با ارزشی را در اختیار دارندگان ابزارهای iOS بگذارد. لذا لیستی ۹ تایی از برنامه های ارزشمند را منتشر کرده که اکنون برای مدت محدودی رایگان هستند. 
 
همانطور که میدانید این هدایای رایگان اپاستوری، عمر کوتاه و نامعلومی دارند و هر لحظه ممکن است دوباره به حالت غیر رایگان برگردند. حداقل در زمان نوشتن این مقاله رایگان بودهاند. پس با عجله آنها را دانلود کنید. چون هر لحظه ممکن است دوباره به حالت قبل برگشته و از دست بروند.
 
 
WhereAmINow
قیمت قبلی: ۹۹ سنت

دانلود رایگان
این اپلیکیشن قسمتی را به مرکز اطلاع رسانی (notification center) ابزار iOS میافزاید که آدرس محل ایستادن کاربر را به نمایش می گذارد. اینگونه در هر لحظه میدانید که آدرس دسترسی به شما چیست. به گمانم این اپلیکیشن بیشتر در مسافرت  و البته برای افراد دچار فراموشی! بسیار کاربردی باشد.
 
 
Mixweet
قیمت قبلی: ۹۹ سنت

دانلود رایگان
آیا دوست دارید برنامه پخش موسیقی دستگاهتان رنگ دلخواه شما را نمایش دهد. از امکانات این اپلیکیشن میتوان به کنترل پخش موسیقی با حرکات خاص انگشت (جسچر)، جستجو، پخش هرگونه دستهبندی آهنگها از صفحه Home ایفون، جستجوی آهنگها، مرتبسازی آهنگها و پخش به نوبت، نمایش کاورآرت تمام صفحه آهنگ در حال پخش و نهایتا تغییر رنگ پوسته اپلیکیشن اشاره کرد. 
 
ایجاد پلیلیست دلخواه بدون نیاز به سینک با آیتونز، جستجو درون آهنگهای خواننده، ژانر یا پلیلیست خاص، مشاهده زندگینامه هر خواننده هنگام اتصال به اینترنت، عبور به آهنگهای بعدی لیست با دکمههای ولوم و لمس و نگهداشتن نام آهنگ، خواننده یا هرچیز دیگری در لیست برای دستیابی به منوی کامل، از دیگر امکانات این برنامه هستند.
 
 
Bulk Delete
قیمت قبلی: ۹۹ سنت

دانلود رایگان
این اپلیکیشن به شما اجازه میدهد با سرعت خوبی به حذف گروهی عکسها و ویدیوها از آلبوم دوربین موبایلتان بپردازید و نیازی نیست که تک تک آنها را حذف کنید. تعدادی عکس تار و قدیمی دارید که باید حذف شوند؟ تعداد زیادی عکس تکراری از یک صحنه گرفتهاید و نیازی به آنها ندارید؟ کودکتان سراغ آیفون آمده و هزاران عکس از قالی و دیوار ثبت کرده؟ اپلیکیشن Bulk Delete به شما کمک میکند تا سریع و آسان آلبوم عکسها و فیلمهای دوربینتان را پاکسازی کنید.
-امکان انتخاب بسیار سریع تصاویر: برای این کار تنها لازم است روی هر عکس یک بار تپ کنید تا انتخاب شود. یا اینکه دو انگشتتان را روی عکس اول قرار داده و به پایین اسکرول کنید تا تمام عکسهای مورد نظرتان انتخاب شوند. 
– حذف بر اساس تاریخ تصاویر:  بر اساس بازه های زمانی چون یک ساعت گذشته، امروز، هفت روز گذشته، ۳۰ روز گذشته و… میتوانید تمام عکسها و فیلمهای مورد نظر را یکجا انتخاب کرده و حذف نمایید.
 
 البته توجه داشته باشید که برای خالی شدن حافظه موبایلتان لازم است که پوشه “Recently Deleted” را هم درون اپلیکیشن PHotos خالی کنید. زیرا عکسهای حذف شده توسط هر برنامهای به آنجا منتقل شده و منتظر حذف دائمی خواهند بود.
 
 
Quick Drafts
قیمت قبلی: ۲.۹۹ دلار

دانلود رایگان
با این اپلیکیشن به سرعت و آسانی ایدههایتان را ثبت کرده و به اشتراک بگذارید. برنامهای ساده، سریع  و قابل اطمینان. Quick Drafts یک دفترچه یادداشت سریع و کارآمد است. این دفتر به شما اجازه میدهد به روشهای گوناگونی یادداشت برداری کنید. میتوانید از آن به عنوان لیست ToDo استفاده کنید، یا اینکه یادداشتها را مستقیما ایمیل کنید. شاید هم بخواهید آنها را در فیسبوک و تویتر به اشتراک بگذارید. همچنین قادر خواهید بود آنها را به اپلیکیشن تقویم موبایل انتقال دهید، درون دراپباکس یا اورنوت ذخیرهشان کنید یا در ادیتور متنی دیگری بازشان کنید.
 
-امکان جابجایی سریع میان یادداشتها درست مانند ورق زدن یک کتاب
– تبدیل هر یادداشت به یک آیتم لیست ToDo و قرار گرفتن باکس چک مارک در کنار آن
– با هر بار باز کردن برنامه صفحه یادداشت خالی در اختیارتان است تا سریعا ایده یا موضوع مورد نظرتان را یادداشت کنید.
– تبدیل شمارهتلفن، آدرسها و آدرس سایتها به لینکهای قابل کلیک جهت باز شدن در اپلیکیشن مناسب
– اضافه کردن یادداشتها به تقویم و تعیین زمان و زنگ یادآور برای هر کدام
– اضافه کردن یادداشتها با یک تپ به دراپباکس یا اورنوت
– استفاده از Quick Drafts برای انجام پروژهها، کارها یا لیستهای خرید بر اساس تکنیک GTD
– قابلیت اطمینان بالا: هر کاراکتر تایپ شده بلافاصله در همان لحظه به صورت خودکار ذخیره میشود.
– نمایش در حالت افقی برای تایپ دو دستی سریعتر
 
 
Litz
قیمت قبلی: ۵.۹۹ دلار

دانلود رایگان
روشی تازه برای مطالعه
Litz روشی انقلابی را برای مطالعه به شما معرفی میکند. با این اپلیکیشن دو برابر سریعتر میتوانید به مطالعه هزاران کتاب رایگان درون Litz store بپردازید. یا اینکه مقالات کتب ذخیره شده درون Instapaper و Pocket را مطالعه کنید. میتوانید در این اپلیکیشن به تعریف هدف برای برنامه روزانه مطالعه خود بپردازید و همچنین امکان افزودن فایلهای PDF، ورد، کتاب الکترونیک و متن ساده را هم از منابعی چون آیکلود، دراپباکس، گوگل درایو، پاکت، Mail، سافاری و آیتونز خواهید داشت. این اپلیکیشن سرعت مطالعه شما را به بیش از ۱۵۰۰ کلمه در دقیقه خواهد رساند.
 
این اپلیکیشن دو روش مطالعه مشهور را با هم ادغام کرده است:
– روش  Rapid Serial Visual Presentation به شما اجازه میدهد تا متن نامحدودی را در یک موقعیت و فضای محدود مطالعه کنید. با تمرکز بر روی هر خط قرمز درون متن، چشم شما قادر است با تلاش کمتری جملات را پیدا کرده و بخواهند. اینگونه سرعت خواندن و قدرت درک کتاب افزایش مییابد.
– الگوریتم مطالعه Guided هم کلمه  در حال خواندن را در پس زمینه متن کتاب مشخص میکند.
 
علاوه بر این میتوانید هزاران کتاب رایگان تحت مالکیت عمومی را نیز از Litz store دانلود کنید. این مجموعه شامل بهترین کتب کلاسیک دنیا از شکسپیر گرفته تا چارلز بودلر است.
 
در بخش articles اپلیکیشن هم میتوانید تمام لینکهای درون  Pocket و Instapaper را در یک مکان گرد هم آورده و حتی مقالات جدیدی را از درون مرورگر به لیست تان بیفزاید. این مقالات علاوه بر اینکه روی دستگاه شما لیست میشوند، در اکانت Litz شما هم ذخیره می شوند و روی هر دستگاه دیگری قابل دسترسی هستند. 
 
همچنین میتوانید اهداف هفتگی یا ماهیانه برای بهبود مهارتهای مطالعهتان تعریف کنید.  Litz کارایی و پیشرفت کلی و همچنین میانگین سرعت مطالعه روزانه شما را مشخص میکند. همچنین می توانید امتیازاتتان را با دیگر کاربران این اپلیکیشن هم مقایسه کنید.
 
 
Photo Transfer Pro
قیمت قبلی: ۹۹ سنت

دانلود رایگان
این اپلیکیشن به شما اجازه میدهد تصاویر و ویدیوهایتان را به سرعت میان آیپد، آیفون، کامپیوتر شخصی یا مک به اشتراک بگذارید و برای این کار هم از ارتباط سریع شبکه WiFi خانگیتان بهره میبرد. جالبتر اینکه برای چنین جابجایی به هیچ اپلیکیشن کمکی جداگانه روی ابزار مقصد نیاز ندارید. این اپلیکیشن آدرس IP منحصر به فردی در اختیارتان میگذارد که از طریق هر کامپیوتر و دستگاه موبایل متصل به یک شبکه وایفای می توانید از طریق مرورگر به آلبوم عکسها و فیلمها دسترسی داشته باشید.
– استفاده آسان و پشتیبانی از دراگ اند دراپ برای آپلود
– انتقال همزمان چندین عکس و ویدیو
– دانلود عکسها و فیلمها در قالب فایل زیپ
– ایجاد آلبوم جدید
 
 
WebDisk+
قیمت قبلی: ۹۹ سنت

دانلود رایگان
این اپلیکیشن هم تقریبا همانند مورد قبلی عمل میکند، با این تفاوت که به تقریبا به تمامی فایلهای روی آیفون یا آیپد دسترسی خواهید داشت. این اپلیکیشن دستگاه iOS شما را به یک ایستگاه ارسال و دریافت فایل (سرور) در شبکه خانگی تان تبدیل میکند. شما میتوانید از طریق مرورگر و روی هر یک از ابزارهای متصل به شبکهتان فایلهای مورد نظر را روی آیفونتان کپی کرده یا از آن دریافت نمایید. 
این اپلیکیشن از دانلود و آپلود فایلهای بزرگتر از ۴ گیگابایت هم پشتیبانی میکند. 
– قابلیت دانلود و آپلود فایلها میان کامپیوتر و ابزارهای موبایل
– دانلود و آپلود فایل میان دو آیفون یا آیپد
– نمایش مستقیم فایلهای آیورک، مایکروسافت آفیس، RTF، عکسها، PDF و متنی درون برنامه
 
 
Text Scanner-Ocr
قیمت قبلی: ۲.۹۹ دلار

دانلود رایگان
با این اپلیکیشن آیفون یا آیپد شما یک دستگاه اسکنر متنی با قابلیت تشخیص کاراکتر و تبدیل عکس به متن خواهد بود. Text Scanner-Ocr
 به راحتی متنهای اسکن شده توسط دوربین یا ذخیره شده به صورت عکس را کنترل کرده و محتوای آنها را در فایل متنی ساده ذخیره میکند. این برنامه به خوبی از پس تشخیص متون مختلف از درون تصاویر، رنگها و پس زمینه عکسها برآمده و آنها را به متن تبدیل می کند.  همچنین میتوانید بخشی از عکس را برش بزنید تا فقط نوشتههای آن بخش به متن تبدیل شوند. علاوه بر این قابلیت ترجمه متون انگلیسی به چندین زبان مختلف را نیز دراختیار دارید. 
 
 
Yoga Break
قیمت قبلی:  ۱.۹۹ دلار

دانلود رایگان
این اپلیکیشن توسط توسعه دهندگان برنامه مشهور 7 Minute Workout Challenge طراحی شده و آن را باید یک برنامه عالی یوگا برای افراد پر مشغله دانست. به طور علمی ثابت شده که یوگا میتواند آستانه تحمل و قدرت بدنی شما را بالا برده و با انعطاف فراوان به آرامش ذهنتان بپردازد. این برنامه شامل آموزشهای کوتاه ۳ تا ۱۵ دقیقهای است که به افراد تازهکار اجازه میدهد در هر زمان و مکانی یوگا را به زندگی روزمرهشان بیفزایند. 
 
در ۱۴ بخش جداگانه، متن، صدا و ویدیوهای فول HD وظیفه راهنمایی و آموزش شما را بر عهده دارند. صداها و تصاویر پس زمینه در نظر گرفته شده برای هر بخش سعی دارند به بهترین شکل ممکن در آرام سازی ذهن شما موثر باشند.
از امکانات آن میتوان به طراحی زیبا و کاربردی، عدم دریافت هزینه بابت دانلود محتوای متن، صدا و فیلم برنامه، دسته بندی بخشها برای افراد تازهکار، متوسط و پیشرفته، طول دروس کوتاه و مناسب برای افراد پرمشغله و استفاده از سیستم تلاش و جایزه برای تبدیل یوگا به عادت، اشاره کرد.
 
عباس واحدی
 

 
برگرفته از
Apps
لینک کوتاه

دیدگاه