گواهینامه‌های رانندگی دیجیتالی!

نویسنده:

۰۷:۰۷:۳۰

ایالت آیووا در بخش شمالي و مركزى ايالات متحده آمریکا یک اپلیکیشن رایگان در سال ۲۰۱۵ ارائه خواهد کرد که جایگزین گواهینامه‌های کاغذی می‌شود.

مدیر سازمان حمل‌ونقل ایالت آیووا، Paul Trombino، روز دوشنبه ۱۵ دسامبر این خبر را اعلام کرد و گفت: «در واقع این اپلیکیشن، گواهینامه رانندگی شما است که داخل گوشی هوشمندتان قرار دارد». استفاده از این اپلیکیشن اختیاری خواهد بود؛ شهروندان آیووایی می‌توانند به استفاده از گواهینامه رانندگی کاغذی خود ادامه دهند. البته بهتر است گواهینامه کاغذی خود را نیز به همراه داشته باشید تا اگر شارژ باتری گوشی تمام شد، به مشکل نخورید.

گواهینامه‌های رانندگی دیجیتالی جدیدترین چیزی است که از کیف پول خارج می‌شود و داخل گوشی هوشمند قرار می‌گیرد. سیستم‌های انتقال پول مانند Apple Pay و Venmo باعث می‌شوند که مجبور نباشید پول نقد یا کارت‌بانکی خود را همراه خود حمل کنید.
سازمان حمل‌ونقل آیووا ادعا می‌کند که اپلیکیشن گواهینامه رانندگی روشی برای جلوگیری از انواع کلاه‌برداری‌ها مانند تولید کارت‌های شناسایی جعلی است. افراد از طریق یک کد PIN شناسایی شده و اپلیکیشن را باز می‌کنند.

این اپلیکیشن هنوز در مراحل اولیه تولید است و شرکت سازنده در حال کار بر روی مشکلات امنیتی این اپلیکیشن است.

به گفته یکی دیگر از مسئولان سازمان حمل‌ونقل آیووا، یکی از مهم‌ترین نگرانی‌های مردم درباره این ایده، این است که ممکن است نیروهای پلیسی که می‌خواهند گواهینامه رانندگی اشخاص را بر روی گوشی هوشمند ببینند، به بخش‌های دیگر گوشی هوشمند نیز نگاه کنند. مسئولان از نظر قانونی نمی‌توانند چنین کاری را انجام دهند؛ اما برای این که مردم آیووا مطمئن شوند، یک دکمه تعبیه خواهد شد که به مسئولان اجازه می‌دهد بدون دسترسی به بخش‌های دیگر گوشی هوشمند، گواهینامه را ببینند.

این اپلیکیشن چیزی فراتر از یک گواهینامه رانندگی خواهد بود. برنامه این است که سرویس‌های دیگری مانند هشدارهای آب‌وهوا و رانندگی یا حتی دسترسی به سوابق شخصی راننده نیز در آینده به این اپلیکیشن اضافه شود.

پریا اقدامی
 

برگرفته از
گواهینامه‌دیجیتالی
لینک کوتاه