رسانه؛ مثبت یا منفی؟

نویسنده:

۰۳:۴۱:۰۵

 
رسانه، به معنی رساندن است؛ و به عنوان یک ابزار وسیله‌ای برای انتقال پیام است. در قرن بیست و یکم، رسانه‌ها به خصوص اینترنت، تلویزیون و رادیو نقش بسیار مهمی را در اطلاع رسانی و روابط عمومی ایفا می‌کنند. در دنیای امروز ارتباط از طریق رسانه‌ها به دلیل سرعت بالا، کم‌هزینه بودن و نامحدودی در زمان و مکان، از مهم‌ترین ارکان اطلاع رسانی جوامع به شمار می‌رود.

شبكه‌های گوناگون به مطالب مختلفی چون ورزش، سلامت، فيلم و موسیقی می‌پردازند. جهان امروز بدون حضور این گونه ارتباطات دیگر امری غیر قابل تصور است. این ابزار می‌توانند نقش مهمی در فرهنگ سازی، رشد، بالا بردن سطح آگاهی مردم و حتی باورهای عموم داشته باشد. اما چند درصد از مطالب و اطلاعات رسانه‌ها می‌تواند درست و باورپذیر باشد؟

در گذشته هنگامی که یک بیماری ویروسی منتشر می‌شد، مردم دنیا خیلی دیرتر از امروز متوجه آن می‌شدند؛ اما امروز به سرعت خبر آن به گوش همه می‌رسد و این امر به لطف رسانه‌ها صورت می‌گیرد. به طور مثال می‌توان به نقش این وسایل ارتباطی در برخورد با بیماری ابولا اشاره کرد. بنابراین این ابزار از جنبه‌های مثبت بسیاری برخوردار هستند؛ اما آیا به نظر شما، رسانه‌ها چند درصد جنبه مثبت و چند درصد دارای جنبه‌های منفی می‌باشند؟

یاسمن فراهانی فرد
 

برگرفته از
رسانه
لینک کوتاه

دیدگاه