رکورد جدید نقاشی وینستون چرچیل

نویسنده:

۰۳:۰۳:۱۶

 
وینستون چرچیل همیشه به عنوان یک سیاستمدار شناخته شده بود، اما برای اولین بار، قابلیت هنری خود را در قالب یک رکورد 1 میلیون و 762 هزار یورویی (2 میلیون و 760 هزار دلار) در حراج برای فروش نقاشی، دوباره به رسمیت شناساند. این نقاشی از اموال شخصی آخرین فرزند بازمانده از چرچیل، به نام "مری سومز" (Mary Soames)، که در ماه مه سال جاری درگذشت در فروش امروز ساتبی قرار گرفت.

رکورد قبلی برای نقاشی از نخست وزیر سابق انگلستان، 1 میلیون یورو (1 میلیون و 570 هزار دلار)، در حراج ساتبی در سال 2007 برای اثر هنری او به نام (Chartwell Landscape with Sheep) بوده است. بنا بر این هیچ کس انتظار نداشت که این تابلوی "ماهی قرمز در استخر چارتول" در حراج اخیر به بیش از 2 میلیون دلار به فروش رسد. این تابلو که مربوط به سال 1932 است، پیش از فروش آن تخمین زده شده بود که به مبلغ 400 هزار تا 600 هزار پوند (626 هزار دلار تا  939دلار) به فروش رسد. اما این اثر با پنج خریدار مشتاق روبرو شد و به سرعت قیمت آن بالا رفت و در نهایت رکوردی برای این نقاش رقم زد.

این نقاشی باغ خانه چرچیل به نام "چارتول" را به تصویر می‌کشد که گیاهان آن را خود او پرورش داده بود. فروش آثار او شامل 14 اثر دیگر می‌شود که دو تابلوی آن از چارتول می‌باشد. چرچیل در سن 40 سالگی شروع به نقاشی کرد و مطالعه در مورد هنر را از هنرمندان حرفه‌ای، از جمله یکی از دوستان خود، صورتگر ایرلندی "جان لاوری" و هنرمند انگلیسی "ویلیام نیکلسون"، آموخت. او بیش از 500 نقاشی رنگ روغن را در طول عمر خود به تصویر کشید.

او یکی از گروه سیاستمدارانی است که قلم مو به دست گرفته است. این گروه شامل رئیس جمهور سابق آمریکا، جورج دبلیو بوش نیز می‌شود، که به تازگی برای عشق خود به نقاشی خبرسازهم شده است. هم‌چنین آدولف هیتلر، دشمن چرچیل در زمان جنگ، نیز یکی دیگر از این نقاشان است، که فروش اثر هنری او در حراج موفق بوده است.

یاسمن فراهانی فرد
 

برگرفته از
نقاشی وینستون چرچیل
لینک کوتاه

دیدگاه