نقاشی‌های سرقت شده در خانه گالری دار کشف شد

نویسنده:

۰۳:۵۸:۲۱

 
به گفته پلیس محلی کوالالامپور، شش نقاشی دزدیده شده به ارزش یک و نیم میلیون  RM (432 هزار و 700 دلار) پیدا شد. در این پرونده هشت مظنون از جمله صاحب گالری دستگیر شدند. صاحب گالری نامش ذکر نشده باقی ماند، اما او با عنوان افتخاری "Datuk" از مالزی شناخته شده است.

این نقاشی‌ها توسط هنرمند معاصر چین به نام "چن شی جی" کشیده شده است. او هم‌چنین به عنوان "چن دا وای" که در جشنواره بین المللی هنر Sasaran در کوالا سلانگور شرکت کرده بود، نیز شناخته شده است. نقاشی‌های رنگ و روغن چن از کوه اورست در تاریخ 20 نوامبر در فرودگاه کوالالامپور ناپدید شد. پلیس محلی رسانه مالزی در یک کنفرانس مطبوعاتی که در روز سه‌شنبه برگزار شد گفت که پلیس مظنونین را که شامل چهار مرد و چهار زن می‌شدند، بین 6 و 9 دسامبر دستگیر کرد.  در میان آن‌ها صاحب گالری، دانشگاهیان، نقاشان، و دیگر مسئولین هنری دیده می‌شد.

در نهایت نقاشی‌ها در خانه Datuk در شهر Damansara مالزی پیدا شد. این تابلوها بعد از پیدا شدن به هنرمند بازگردانده شد. با توجه به New Straits Times چن صحنه‌ای از قله کوه اورست را در ارتفاع 7000 فوتی بالاتر از سطح دریا نقاشی کرده است و این کار او در کتاب رکوردهای جهانی گینس به عنوان اولین هنرمند که در چنین ارتفاعی نقاشی کرده، ثبت شده است.

دو تا از نقاشی‌های او که در سال 2001 و 2008 کامل شد، به ترتیب، در چین به عنوان تمبر پستی و کارت تلفن به چاپ رسید.

یاسمن فراهانی فرد
 

 

برگرفته از
سرقت
لینک کوتاه

دیدگاه