برندگان مسابقه عکاسی نشنال جئوگرافیک سال ۲۰۱۴

نویسنده:

۱۱:۵۶:۱۳


عکس اول و برنده این مسابقه توسط «برایان یِن» در هنگ کنگ گرفته شده است؛ این عکس زنی را نشان می‌دهد که نور تلفن همراهش هاله‌ای بر صورتش انداخته و در قطار متروی کم نور و شلوغی ایستاده است.
او این عکس را «نقطه‌ای در تاریکی می‌درخشد» نامیده است. یِن در توضیح این عکس می‌نویسد: "با این که این زن در مرکز قطاری پر از جمعیت ایستاده بود، نور گرمی که از تلفن همراهش بر صورتش می‌درخشید به غریبه‌های اطرافش نشان می‌داد که او واقعا در آن مکان حضور ندارد. این زن توانست از «اینجا بودن» برای لحظه‌ای کوتاه بگریزد؛ او نقطه‌ای درخشان بر روی شبکه اجتماعی است، زمین را در می‌نوردد، مانند پروانه‌ای آزاد است."
یِن به مجله نشنال جئوگرافیک می‌گوید: "وقتی که به این عکس نگاه می‌کنم، حس تناقض خاصی در من به وجود می‌آید. از یک سو، من هدیه آزادی بخش تکنولوژی را حس می‌کنم؛ از سوی دیگر، حس می‌کنم که مردم دیگر نمی‌خواهند با یکدیگر حس مجاورت و همسایگی داشته باشند، زیرا به آن احتیاجی ندارند."
تصاویر برنده دیگر بخش‌های این مسابقه، تصویر یک چشمه آب گرم در بوداپست مجارستان در بخش مکان‌ها و تصویر یک گوزن یالدار در حال پرش داخل رود مارای سرنگیتی شمالی تانزانیا، در بخش طبیعت هستند.
جایزه «برایان ین» برنده اول مسابقه عکاسی نشنال جئوگرافیک، 10000دلار و یک سفر به دفتر مرکزی مجله نشنال جئوگرافیک در واشنگن و شرکت در یک سمینار عکاسی در ماه ژانویه است.
دیگر عکس‌های برنده و فینالیست مسابقه عکاسی سالانه نشنال جئوگرافیک:
 
پریا پورمند

 

برگرفته از
National Geographic photography contest 2014
لینک کوتاه