۵ بازی برتر برای کودکان

نویسنده:

۱۱:۴۰:۴۳

قبل از خرید هر بازی ویدئویی، حتماً رده‌بندی سنی آن را بررسی کنید.

Skylanders: Trap Team
رده بندی سنی: بالای 10 سال
دارای نسخه‌های: ایکس‌باکس 360، ایکس‌باکس وان، Wii U، Wii، 3DS، تبلت‌های اندروید، Kindle و iOS، پلی‌استیشن 3 و پلی‌استیشن 4.
قابلیت بازی به دو صورت آنلاین و Local
اولین بازی Skylanders در سال 2011 ارائه شد؛ اما ایده جمع‌آوری اسباب‌بازی‌های فیزیکی و استفاده از آن‌ها به عنوان شخصیت‌های داخل بازی امروزه برای کودکان بسیار جذاب است. جدیدترین نسخه Skylanders: Trap Team، در مورد بازداشت شخصیت‌های منفی است که از زندان Cloudcracker Prison فرار کرده‌اند. برای دستگیری این افراد باید از Trapmaster Skylanders و Traptanium Shards: The Shards  استفاده کرده و افراد فراری را دستگیر ‌کنید. پس از دستگیری این افراد به عنوان شخصیت‌های مثبت بازی استفاده می‌شوند. حتی Kaos که یک شخصیت منفی از نسخه قبلی است را می‌توانید دستگیر و کنترل کنید.
تمام شخصیت‌های قبلی بازی، در این نسخه نیز حضور دارند و شخصیت‌ها و دام‌های بسیاری نیز به بازی اضافه شده‌اند. همچنین یک درگاه جدید برای وارد کردن شخصیت‌های پلاستیکی به بازی باید خریداری شود. در نتیجه شما باید بسته جدیدی را تهیه کنید. نسخه مختص تبلت‌ها دقیقاً مانند نسخه کنسول‌ها است. نسخه‌های 3DS داستان خاص خود را دارند. با این حال، در تمام نسخه‌ها، جریان بازی تیراندازی یا زدن دشمنان و حل معماها است.

Disney Infinity 2.0
رده‌بندی سنی: بالای 10 سال
دارای نسخه‌های: ایکس‌باکس وان، ایکس باکس 360، کامپیوترهای ویندوزی، Wii U، پلی‌استیشن 3 و پلی استیشن 4.
قابلیت بازی به صورت آنلاین و Local
بازیDisney با نسخه دوم Infinity بازگشته است. این بازی نیز همانند Skylanders از اسباب‌بازی‌های فیزیکی به عنوان شخصیت‌های داخل بازی بهره می‌برد. این بازی همانند بازی کردن داخل یک جعبه بزرگ اسباب‌بازی است که اسباب‌بازی‌های زیادی از شخصیت‌های داستان‌های شرکت Disney دارد. شخصیت‌های جدید این نسخه عبارتند از : قهرمانان شرکت Marvel مانند مرد عنکبوتی، انتقام‌جویان و غیره.
در حالت Play Setشما می‌توانید به Play Set را در بخش Infinity Base بگذارید و طبق داستان آن بازی کنید. در حالت Toy Box، شما دنیای خود را می‌سازید و بازی می‌کنید. همچنین می‌توانید از خلاقیت‌های بازیکنان آنلاین نیز بهره ببرید.
همچنین در حالت Toy Box، شما از شخصیت‌ها و دیسک‌های قدرت نسخه قبلی برای والدین استفاده می‌کنید. اگر نسخه اول این بازی را دارید، لازم نیست بسته استارتر را تهیه کنید. کافی است نرم‌افزار مورد نظر را دانلود کنید و از Infinity Base قبلی خود استفاده کنید.

Pokemon Alpha Sapphire, Pokemon Omega Ruby
رده‌بندی سنی: E برای همه
دارای نسخه‌های: Nintendo 3DS
قابلیت بازی به صورت آنلاین رقابتی و معاوضه شخصیت
در تمام بازی‌های Pokemon که بچه‌ها از دهه 1990 از بازی آن لذت می‌برند، ایده اصلی دستگیری و نبرد در مقابل شخصیت‌های مختلف بازی و هدف نهایی دستگیری همه آن‌ها است. Alpha Sapphire و Omega Ruby قابلیت‌های جدیدی دارند که شامل حالت سه‌بعدی است.
داستان نسخه‌های اصلی بازی نیز گسترش یافته است. قابلیت جدید Area Nav به بازیکنان اجازه می‌دهد تا شخصیت‌های وحشی، حتی آن‌هایی که گرفتنشان دشوار است را بگیرند. این قابلیت تمام شخصیت‌هایی را که در مناطق خاصی مخفی شده‌اند، آشکار می‌کند.

Super Smash Bros
رده‌بندی سنی: بالای ۱۰ سال
دارای نسخه های : Wii U و 3DS شرکت Nintendo
قابلیت بازی به دو صورت آنلاین و Local
این بازی، جدیدترین بازی از سری بازی‌های نمادین نبرد از Nintendo است که در سال 1999 معرفی شد. این بازی 8 شخصیت را به مبارزه با یکدیگر دعوت می‌کند و بازیکن سعی می‌کند رقیبان خود را شکست دهد. شما می‌توانید شخصیت‌های معروف این شرکت مانند Mario و Link‌ را انتخاب کنید یا شخصیت‌هایی از داستان‌های دیگر مانند Sonic the Hedgehog  و Megaman  را انتخاب کنید. همچنین چند شخصیت از تفنگ یا شمشیر در مبارزه استفاده می‌کنند. هیچ کدام از نبردها بی‌علت نیست؛ نبرد در بازی بیشتر شبیه یک مسابقه ورزشی است که با صدای گوینده ای که مسابقه را اعلام می‌کند، آغاز می‌شود.

Little Big Planet 3
رده بندی سنی: E برای همه
دارای نسخه‌های: پلی‌استیشن 3 و 4.
قابلیت بازی به صورت آنلاین و Local
در سری بازی‌های LittleBigPlanet، قوانین بازی عبارتند از: بازیکنان شخصیت Sackboy یا Sackgirl را انتخاب می‌کنند، یک شخصیت شبیه حیوانات که بازیکنان می‌توانند ظاهر و جنس آن را تغییر دهند، وجود دارد. همچنین بازیکنان دنیایی با طراحی‌های خود می‌سازند و می‌توانند از خلاقیت‌های بازیکنان آنلاین نیز بهره ببرند.
حالت  Adventure، اجزای کلاسیک را دارد؛ دویدن، پریدن، بالا رفتن و حل معما. سه شخصیت جدید در این نسخه معرفی شده‌اند: Swoop که یک شخصیت کوچک شبیه پرنده است، می‌تواند پرواز کرده و شخصیت‌های دیگر را حمل کند، Toggle که می‌تواند بین دو حالت بزرگ که قوی‌تر است و یک حالت کوچک که او را سبک‌تر ساخته و باعث دسترسی وی به جاهای تنگ‌تر می‌شود، تغییر شکل ‌دهد و Odd Sock که یک شخصیت چهارپا است و سریع‌تر از دیگران حرکت می‌کند و از روی دیوارها می‌پرد.

پریا اقدامی
 

برگرفته از
بازی کودکان
لینک کوتاه

دیدگاه