درخت‌های کریسمس مُدگرا

نویسنده:

۰۹:۵۷:۲۹


موزه ویکتوریا و آلبرت لندن نیز درخت کریسمسی خاص خود به نمایش گذاشته است؛ درخت کریسمس این موزه را طراح مد مشهور بریتانیایی«گرت پیو»(Gareth Pugh) طراحی کرده است. بر خلاف یک درخت مرسوم و معمول، اثر هنری ساخت گرت پیو، ساخته شده از 9 ردیف هرم‌های طلایی است که به ترتیب قرار گرفته‌اند تا شکل یک درخت کریسمس را بگیرند.

هتل «کلاریج» لندن نیز که برای تزیینات درخت مجلل هر ساله خود و همکاری با یک طراح مد مشهور معروف است، امسال برای دومین بار متوالی از طراحان ایتالیایی «دولچه و گبانا»(D&G) برای تزیین درخت خود دعوت کرده است. از طراحان مشهوری که درخت کریسمس این هتل را تزیین کرده‌اند می‌توان به «جان گالیانو» طراح قبلی برند کریستین دیور اشاره کرد. تم درخت امسال هتل کلاریج «جنگل افسون شده» و تزیینات آن شامل حیوانات و 9000 نور درخشان است.

اما حتی عجیب‌تر از این درختان، درخت کریسمس فروشگاه ویکتوریا بکام است؛ این درخت توسط «شیرازه هوشیاری» بانوی هنرمند ایرانی تزیین شده و به صورت وارونه قرار گرفته و ریشه‌های قرمزش در هوا نمایانند.

در فروشگاه کریستین دیور هم توپ‌های اسباب بازی کنار هم چیده شده و فرم یک درخت را گرفته‌اند. این درخت در روز 15 ماه دسامبر برای خیریه به مزایده گذاشته شد.
و در آخر، در «اِیس هتل» هنرمند طراح «اد مارلر» درختی با عنوان «شورِدیچ بانوی ما»، با تزییناتی شامل همبرگرهای طلایی، استیک‌های بلوری، بشقاب‌های شکسته و پر لک لک را به نمایش گذاشته است.
 


درخت کریسمس هتل کلاریج طراحی شده توسط دولچه و گبانا

درخت کریسمس موزه ویکتوریا و آلبرت طراحی شده توسط گرت پیو
درخت کریسمس تزیین شده فروشگاه کریستین دیور
درخت کریسمس تزیین شده هتل اِیس، طراحی شده توسط اد مارلر
درخت کریسمس فروشگاه ویکتوریا بکام، طراحی شده توسط شیرازه هوشیاری

پریا پورمند

 

برگرفته از
درخت کریسمس
لینک کوتاه

دیدگاه