پروژه هنری JR برای نجات صدها زندگی

نویسنده:

۰۲:۳۹:۴۰

 
به گزارش وال استریت ژورنال، چیدمان هنر خیابانی یک هنرمند فرانسوی به نام JR درگیر نجات مهاجران آفریقایی در دریا شد. این هنرمند کانتینر کشتی ماژلان فرانسوی به طول هزار و دویست فوت (365 متر) را تزئین کرده بود. تزئین این کانتینر با یک عکس از چشم یک زن کنیایی که به عنوان یکی از مجموعه‌های آثارش از "زنان قهرمان" است، انجام شد.

چنین عنوان شد که این کشتی بعد از تخلیه محموله خود در مالزی، در مسیر بازگشت به بندر لوهاور در فرانسه، یک تماس برای نجات 213 مهاجر که در دریای مدیترانه گرفتار شده بودند، دریافت کرد. خدمه کشتی به مدت دو روز در جستجوی مهاجران بودند. و بعد از نجات، آن‌ها را به مقامات ایتالیایی در بندر تارانتو تحویل دادند.

این هنرمند به وال استریت ژورنال، گفت "من قصد داشتم تا در مورد مهاجران غیر قانونی و آثار هنری دیگر و ارتباط آن با وسط اقیانوس، هنری انجام دهم. حتما چیزی در مورد مهاجران مستند نشده انجام خواهم داد؛ اما هنوز هم دقیقا نمی‌دانم که چگونه این کار شدنی است."

هر سال هزاران نفر از مهاجران آفریقایی با وجود خطرات بسیار در سراسر دریای مدیترانه برای رسیدن به اروپا، تلاش می‌کنند. کمیساریای عالی سازمان ملل برای پناهندگان و سازمان بین المللی مهاجرت می‌گویند که امسال 3 هزار نفر از مهاجران هنگامی که سعی می‌کردند از دریا عبور کنند و به اروپا برسند، غرق شده‌اند.

یاسمن فراهانی فرد
 

برگرفته از
پروژه هنری JR
لینک کوتاه

دیدگاه