کشف راهرویی به ارتفاع ۲۰ متر

نویسنده:

۰۳:۱۱:۲۰

 
باستان شناسان از موسسه باستان شناسی دانشگاه عبری اورشلیم، ورودی نا گذرا (از آن استفاده نمی‌کرده‌اند) به کاخ تپه هرودین را در پارک ملی هیرودیوم کشف کرده‌اند. تیم اعزامی به منظور توسعه دادن این منطقه به عنوان یک پروژه گردشگری، این مجموعه منحصر به فرد را در طول حفاری‌های هیرودیوم در سال گذشته کشف کردند.

ویژگی اصلی ورودی راهرو، سیستمی پیچیده است؛ که در سه سطح قوسی شکل جداگانه درعرض آن پوشیده شده و بسیار چشمگیر است. این قوس‌ها دیوار جانبی راهرو را به طورگسترده‌ای تقویت می‌کرد و اجازه می‌داد تا پادشاه و همراهانش مستقیم به حیاط کاخ وارد شوند. به لطف این قوس‌های حمایتی که با 20 متر طول و 6 متر پهنا ایجاد شده، باعث شده است که راهرو به ارتفاع 20 متر حفظ شود.

باستان شناسان از دانشگاه عبری، به نام‌های "روی پورات"، "یاکوو کالمن" و "راشل چاچی" نظریه دادند که این راهرو به عنوان بخشی از طراحی هیرودیس بوده است. بنای هیرودیوم که تپه‌ای عظیم و مصنوعی می باشد، به شکل آتشفشان طراحی شده است. این طراحی در نوع خود یک بنای وسیع تاریخی و چشمگیر است و به مناسبت گرامیداشت روز پادشاه -معمار ساخته شده است.
با کمال تعجب، در طول این دوره از کاوش‌ها، آشکار شده است که راهرو قوسی شکل در واقع پس از اتمام بنا، هرگز از آن استفاده نشده است. به نظر می‌رسد زمانی که هیرودیس از مرگ قریب الوقوع خود آگاه می‌شود، تصمیم می‌گیرد که تمام بنای تاریخی عظیم این تپه را به یک گورستان سلطنتی تبدیل کند.

در هر صورت در پایان سلطنت هیرودیس، در طول ساخت و ساز تپه مصنوعی، پشت راهرو پر شده بوده است. به نظر می‌رسد در طول ساخت و ساز این مرحله در بخش فوقانی آن، یک راه پله جدید از پای تپه تا بالای آن جهت اتمام کار ساخته شده بود.

یاسمن فراهانی فرد
 

برگرفته از
کشف
لینک کوتاه