کاهش دوباره محبوبیت فیسبوک در میان نوجوانان

نویسنده:

۰۴:۲۳:۰۸


طبق گزارش تازه موسسه Frank N. Magid که در سایت بلومبرگ منتشر شده، میزان استفاده از فیسبوک در میان نوجوانان ۱۳ تا ۱۷ ساله از ۹۵ درصد در سال ۲۰۱۲ به ۸۸ درصد در سال ۲۰۱۴ سقوط کرده است.
 
مطالعه تازه‌ GlobalWebIndex هم نشان می‌دهد که ۵۴ درصد از کاربران نوجوان فیسبوک می‌گویند میزان استفاده روزانه‌شان به دلیل «عدم جذابیت کافی»، کاهش یافته است.
 
نسل جوانتر کاربران هم کم کم در حال رها کردن فیسبوک و کوچ به دیگر شبکه های اجتماعی همچون تویتر هستند.  گزارش Frank N. Magid نشان می‌دهد که میزان کاربران تویتر در این رده سنی از رشد ۲ درصدی سال ۲۰۱۲، اکنون به رشد ۴۸ درصدی رسیده است.
 
به گفته سایت ورج یکی از دلایل ترک این سایت توسط نوجوانان این است که آن را چندان قابل اعتماد نمی‌یابند. تنها ۹ درصد از افراد شرکت کننده در یک نظرسنجی فیس بوک را با عبارات «امن» یا «قابل اعتماد» توصیف می‌کنند. در حالی که ۳۰ درصد آنها از این عبارات برای توصیف Pinterest بهره می‌برند.
 
در حالی که نوجوانان چندان طرفدار بزرگترین سایت شبکه‌اجتماعی دنیا نیستند (توجه داشته باشید که والدین و اقوامشان هم آنجا هستند)، اما بیشتر به سوی اینستاگرام و سرویسهای پیام‌رسانی چون واتس‌آپ کشش دارند. جالب اینجا است که این دو سرویس هم از آن  فیسبوک هستند. 
 
 
عباس واحدی
 

 
برگرفته از
فیسبوک
لینک کوتاه

دیدگاه