خلق بامزه شاهکارهای هنری در دفتر کار

نویسنده:

۰۴:۳۱:۱۵

 
یک روز "فرانچسکو فراگومنی" و "کریس لیمبریک" در محل کارشان خسته می‌شوند، و به جای استراحت کردن، تصمیم می‌گیرند تا خلاق شوند. نتیجه این پروژه "احمق‌ها کار هنری انجام می‌دهند" شد، که در آن شاهکارهای معروف از نو خلق شدند. این پروژه با دو قانون صورت گرفت؛ اولین قانون این است که آن‌ها فقط می‌توانند با موادی که در دفتر کار خود در نیویورک در دست دارند، اثرشان را خلق کنند. قانون دوم هم این است که همه مراحل ویرایش تصاویر، باید در گوشی‌های هوشمند انجام شود.
محدودیت، موجب پرورش تخیل فراگومنی و لیمبریک شد. بنابراین، حوله تبدیل به کلاه، و پلاستیک سفید به بلوز زنانه و لباس تبدیل شد. در نهایت این بازسازی خنده‌دار، در طی هفته، باعث شد تا آثار آن‌ها بیشتر و بیشتر استادانه خلق شود. این دو، گاهی اوقات، در آثاری که بیش از دو نفر در آن وجود داشت، از برخی همکارانشان کمک گرفته و آن‌ها را وادار کرده تا در کنارشان بایستند. برای مثال بازسازی درخشانشان از اثر "درس آناتومی دکتر نیکولاس تولپ" سال 1632 (The Anatomy Lesson of Dr. Nicolaes Tulp) از رامبراند، نمونه‌ای از کمک همکارانشان است.

پروژه "احمق‌ها کار هنری انجام می‌دهند" هنوز هم با صحنه‌ها و آثار جدید ادامه دارد. آن‌ها پروژه خود را در تاریخ 3 نوامبر در Tumblr آغاز کرده‌اند و با هر عکس جدید خود، آن را به روز رسانی می‌کنند. 
یاسمن فراهانی فرد
 
برگرفته از
شاهکارهای هنری
لینک کوتاه

دیدگاه