ایده جدید ولوو در کلاه ایمنی دوچرخه + ویدیو

نویسنده:

۰۸:۳۲:۰۶

شاید در مورد ایده دوچرخه‌هایی که ضربان قلب را کنترل می‌کنند یا آنهایی که با سوخت موشک کار می‌کنند شنیده باشید اما این بار ولوو یک کلاه ایمنی هوشمند طراحی کرده است.

این یک سیستم دوطرفه است که با آپلود موقعیت مکانی دوچرخه‌سوار و راننده خودرو در سرویس کلاود ولوو کار می‌کند. همان طور که چنین چیزی از طریق داشبورد خودروهای متصل امکان‌پذیر است، این کلاه ایمنی هم نیاز به لینک شدن به برنامه کاربردی دوچرخه‌سواری Strava دارد تا بتواند کار خود را انجام دهد. دوچرخه‌سواران می‌توانند از نزدیک شدن یک خودرو در مسیرشان باخبر شوند یا با علائم و چراغ‌هایی که در کلاهشان وجود دارد در مسیر خود حرکت کنند.

از طرف دیگر، رانندگان خودرو از طریق نمایشگری که روی آفتاب‌گیر در مقابلشان است متوجه زدیک شدن دوچرخه‌ها شوند. این قابلیت زمانی مفید است که دوچرخه در نقطه کور باشد و راننده دید نداشته باشد. این یک ایده هوشمندانه است اما طرفدار پیدا کردن آن مسئله‌ای است که زیاد نمی‌توان روی آن حساب کرد. زیرا همه ولوو‌سوار نیستند و خیلی‌ها هم دلشان نمی‌خواهد موقعیت مکانی خود را در کلاود آپلود کنند. برخی از خودروسازان سیستم‌های ارتباط وسیله نقلیه با محیط را طراحی کرده و به نمایش گذاشته‌اند که به صورت منطقه‌ای و مستقیم اتصال را برقرار می‌کند اما هنوز هیچ کدام وارد بازار نشده‌اند.

 
 
اگر می‌خواهید در مورد این ایده‌ها و محصولات بیشتر بدانید، بهتر است تا زمان افتتاح نمایشگاه بین‌المللی CES 2015 صبر کنید.
 

برگرفته از
کلاه ایمنی
لینک کوتاه

دیدگاه