گوگل، دربه‌در به دنبال شریک!

نویسنده:

۱۰:۰۲:۳۰


به گفته کریس اِرمسون، مدیر بخش خودران‌های گوگل، گوگل به دنبال شریک می‌گردد و می‌خواهد طی 5 سال آینده خودروی استثنایی خود را وارد بازار امریکا کند. آنها تصمیم دارند ناوگانی از ماشین‌های خودران‌های خود را در سال آینده به صورت آزمایشی به راه بیاندازند.

چرا گوگل تصمیم دارد سخت‌افزار خودران‌های خود را به شرکت‌های دیگری بسپارد؟ به گفته اِرمسون، این سخت‌ترین قسمت است و گوگل باید انرژی خود را بر روی نرم‌افزار متمرکز کند. گوگل فناوری رادار لیزری را با قیمتی معقول در اختیار خود دارد و همین امر باعث می‌شود که این فناوری افزوده رویکردی قابل دسترسی برای سازندگان خودرو باشد. 
به گفته ارمسون، این که گوگل چه کسی را به عنوان شریک خود انتخاب می‌کند هنوز مشخص نیست؛ حتی خودشان هم نمی‌دانند و در حال برآورد مدل تجاری آن هستند و نمی‌دانند چه رابطه‌ای درست است.

گوگل می‌گوید بر روی خودروهای برقی کار می‌کند که کمتر از 25 مایل در ساعت کار می‌کنند و می‌توان نام آنها را "خودرهای برقی محله" نامید. هدف از تولید این خودروها پیمودن مسافت‌های کوتاه با بازده بالا است.

به نظر می‌رسد این خودروها چیزی شبیه خودروهایی باشد که در زمین‌های گلف استفاده می‌شوند.
گوگل، در مراحل نخست، سخت مشغول کار بر روی فناوری‌های مورد نیاز برای این خودروها و شهرهایی است که این خودرها قرار است در آنجا حرکت کنند. اما چیزی که در مورد آن یقین داریم این است که گوگل می‌خواهد طی 5 سال آینده این خودروها قابل خرید توسط مشتریان باشد.

سعیده اکبری
 

برگرفته از
خودران گوگل
لینک کوتاه

دیدگاه