بهبود در هنر گردشگری مصر برای نجات اقتصاد بیمار

نویسنده:

۰۴:۲۴:۴۲

 
دولت مصر اخیرا در تلاش است برای بهبود اقتصاد بیمار خود  پس از بهار عربی به شدت به روز شود و به طور سنتی با اتکا به صنعت توریسم جهت مرمت آثار باستانی خود سرمایه گذاری کند. به گزارش آرت دیلی، دولت مصر دو پروژه‌ای را که تکمیل کرده بودند، در هفته گذشته پرده برداری کردند. هم‌چنین روز یکشنبه، باستان شناسان در اقصر یک مجسمه عظیم را ترمیم کردند. این مجسمه، فرعون آمنهوتپ سوم ایستاده است. مجسمه آمنهوتپ سوم بیش از 3000 سال پیش در زلزله معبد معروف شهر اقصر مصر واژگون شده بود.

مجسمه در دروازه شمالی معبد واقع شده بود و از زلزله به بعد کسی به آن دست نزده بود. دانشمندان با کمک هم، 89 تکه و چند صد قطعه دیگر، مجسمه 110 تنی را ساختند. در حال حاضر این مجسمه در کنار تمثال دیگری از پادشاه، قرار گرفته است که بهار گذشته پرده برداری شد. رئیس پروژه مرمت "اوریگ سوروزیان" ( (Hourig Sourouzian، به آرت دیلی گفت: "این بلندترین تمثال ایستاده از پادشاه مصر تا به امروز است."

روز دوشنبه، نخست وزیر ابراهیم ماهلاب، از چهار اتاق جدید بازسازی شده گالری در موزه Tutankhamen مصر در قاهره پرده برداری کرد. سالن ویژه‌ای مربوط به مومیایی پسر پادشاه، در کنار گنجینه‌های مختلف قرار گرفته است. این گنجینه  از حفاری‌های آرامگاه پادشاه، که تا سال 1922 دست نخورده باقی مانده بود، کشف شده است.

جیمز موران از هیئت اتحادیه اروپا در قاهره به آرت دیلی گفت "بازسازی اساسی آثار هنری برای ساختار یک اقتصاد لازم است". اتحادیه اروپا نیز برای توسعه مجدد موزه مصر، متعهد شده است که 92 هزار یورو (معادل 115هزار دلار) بپردازد. موزه مصر دارای بیشترین تعداد آثار فراعنه در جهان است.

یاسمن فراهانی فرد
 

برگرفته از
هنر گردشگری
لینک کوتاه

دیدگاه