حمایت کاربران اینترنت از فیلم «مصاحبه»

نویسنده:

۰۷:۵۲:۵۲


فیلم جنجال ساز «مصاحبه»(The Interview) با بازی جیمز فرانکو و سِت روگن، در مورد دو خبرنگار آمریکاییست که از طرف CIA برای به قتل رساندن رهبر کره شمالی کیم جونگ-اون استخدام شده‌اند. در پی هک شبکه داخلی شرکت سونی پیکچرز که ماه گذشته اتفاق افتاد و هکرها چند روز قبل از اکران این فیلم تهدید به حملات تروریستی و بمب گذاری در سینماها کردند، شرکت سونی تصمیم به کنسل کردن اکران این فیلم در سینماها گرفت. گفته می‌شود این حمله سایبری از طرف کشور کره شمالی انجام شده است.

بسیاری از فیلم‌سازان و بازیگران هالیوودی و حتی باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا، ناامیدی خود را از این تصمیم سونی پیکچرز اعلام کرده‌اند. با این حال اکران نشدن این فیلم اثری معکوس داشته و در بسیاری از سایت‌ها مانند IMDB و Rotten Tomatoes امتیاز بالایی از طرف کاربران دریافت کرده است.

22607 کاربر سایت IMDB به فیلم «مصاحبه» امتیازات بالایی داده و 96 درصد از 28662 کاربر Rotten Tomatoes، به این فیلم امتیاز 3 ستاره و یا بالاتر را داده‌اند. چنین حمایتی در حالی اتفاقی می‌افتد که هیچ یک از این افراد فیلم را ندیده‌اند.

با این حال منتقدین سینما کمتر روی خوش به این فیلم نشان داده و وال استریت جورنال فیلم مصاحبه را «کمدی معمولی با حس طنز بد» می‌خواند، اما می‌توان این را هم نظری شخصی به حساب آورد.

با وجود این که شرکت سونی قصد اکران و پخش «مصاحبه» را بر روی هرگونه فرمتی (حتی بر روی DVD) ندارد، همچنان بر روی این که این فیلم را به گونه‌ای در اختیار مشتاقان تماشای فیلم بگذارد تأکید می‌کند و امکان پخش فیلم کامل «مصاحبه» بر روی سایت یوتیوب بسیار زیاد است.

پریا پورمند

 

برگرفته از
The Interview
لینک کوتاه

دیدگاه