گوگل و معمای مخفی تریلر «The Imitation Game»

نویسنده:

۱۲:۴۷:۳۱

گوگل و شرکت واینشتاین (The Weinstein Co.) مسابقه‌ای مخفی را ترتیب داده‌اند و منتظرند تا ببینند آیا شخصی به هوشمندی آلن تورینگ، دانشمند کد شکن بریتانیایی جنگ جهانی دوم-که زندگی او موضوع فیلم «The Imitation Game» است-پیدا خواهد شد یا نه؟

این مسابقه از 21 نوامبر با انتشار تریلری خاص برای فیلم «The Imitation Game» آغاز شد؛ در این تریلر یک آدرس IP مخفی شده است که بارها نشان داده می‌شود. بینندگان آشنا به تکنولوژی و برنامه نویسی که متوجه این کد شدند، با تایپ این کد در برنامه‌های مرورگر اینترنتی خود توانستند به جدولی معمایی و بسیار پیشرفته با الهام از کار تورینگ دسترسی پیدا کنند. حل کردن این پازل کاربران را به مجموعه‌ای دیگر از معماها و سوال‌های زمان دار که توسط مهندسان گوگل طراحی شده‌ بود، هدایت کرد.

این وبسایت هم اکنون بسته شده و پیغامی بر روی آن دیده می‌شود که به کسانی که هنوز کنجکاو هستند می‌گوید که به جستجو بر روی گوگل ادامه دهند.
برندگان این مسابقه هنوز اعلام نشده‌اند اما یکی از سخنگویان شرکت واینشتاین می‌گوید افرادی که موفق به حل معماها شده و توجه مهندسان گوگل را به خود جلب کرده‌اند، ممکن است شانسی برای کار کردن در گوگل داشته باشند.

فیلم «The Imitation Game» که بیست و هشتم نوامبر در سینماها اکران شد، داستان زندگی نابغه و ریاضیدان بریتانیایی آلن تورینگ و به کارگردانی مورتن تیلدام است و بندیکت کامبربچ(شرلوک، هابیت، پیشتازان فضا) در آن نقش این دانشمند را ایفا می‌کند. از دیگران بازیگران این فیلم می‌توان به کایرا نایتلی، متیو ویلیام گود و مارک استرانگ اشاره کرد.
فیلم «The Imitation Game» با نامزدی در 5 بخش جوایز گلدن گلوب امسال، یکی از امیدهای دریافت جوایز اسکار نیز به شمار می‌رود.

پریا پورمند
 

برگرفته از
The Imitation Game
لینک کوتاه

دیدگاه